Rôzne

Letné kino v Humennom: Tieto filmy sa budú v auguste premietať pod holým nebom

Obľubujete atmosféru letného kina? Tak potom vás zrejme zaujme prehľad filmov, ktoré sa budú v auguste premietať v humenskom amfiteátri.

Ilustračný obrázok k článku Letné kino v Humennom: Tieto filmy sa budú v auguste premietať pod holým nebom
Zdroj: TASR

Letné kino v Humennom nebude chýbať ani počas augusta. A aby ste si už teraz mohli do svojich kalendárov zaznačiť, na ktorom filme nechcete rozhodne chýbať, prinášame vám ich prehľad. Oproti júlu si treba dať pozor na zmenu začiatkov premietania, pričom každé bude začínať o 21:00 hod. Platí, že vstup na amfiteáter je voľný. Tak teda ktorú snímku si nenecháte ujsť?

2. august: Mimoni

Zmyslom života Mimonov bolo odjakživa slúžiť tomu najväčšiemu zločincovi široko-ďaleko. Keď nikoho takého nenájdu, upadnú do depresie. Našťastie Kevin, Stuart a Bob sa rozhodnú tiesňovú situáciu vyriešiť. Vyrazia na zraz zločincov, aby sa dali do služieb najhoršej gaunerky všetkých čias – Scarlet Odkrágľovej.

9. august: Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Pablo Escobar. Meno, ktoré ste už určite počuli. Myslíte si ale, že už o ňom viete všetko? V novom trileri sa v úlohe legendárneho narkobaróna predstaví oscarový a charizmatický Javier Bardem. Sfilmovaný príbeh jedného z najväčších zločincov všetkých čias má prekvapivého rozprávača. Novinárku a televíznu celebritu, ktorá s Escobarom prežila vášnivý milenecký vzťah, hrá vo filme Bardemova životná partnerka, Penélope Cruz. Escobar, brutálny zločinec, bezohľadný vrah, narkobarón, vládca kokaínového impéria, a zároveň jeden z najbohatších a najnebezpečnejších ľudí planéty tej doby.

23. august: Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Najväčšia letná filmová párty je späť. A s ňou aj nákazlivá nálada rozprávkového ostrova Kalokairi a nesmrteľná ABBA. V prvom príbehu sa vrátime do časov, keď bola Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity. Chcela spoznávať svet, netušila však, že zakrátko stretne troch mladých mužov, spozná jeden necivilizovaný grécky ostrov a totálne sa zmení jej život. Druhý príbeh sa odohráva presne desať rokov po prvom príbehu, keď skúsenejšia a múdrejšia Sophie (Amanda Seyfried) plánuje veľkolepé znovuotvorenie rodinného hotela na ostrove Kalokairi, na ktoré sa samozrejme zbehnú všetci „obvyklí podozriví“, vrátane trojice charizmatických otcov (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård).

28. august: Boxer a smrť

Film Boxer a smrť bude premietaný pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania.

Dej filmu sa vracia do obdobia II. svetovej vojny. Odohráva sa v koncentračnom tábore, hlavnými postavami sú Slovák Komínek (Štefan Kvietik) a nemecký veliteľ Walter Kraft. Kraft ako profesionálny boxer v civilnom živote si spomedzi väzňov vyberie jedného na aktívny tréning, aby po skončení vojny mohol pokračovať v svojej profesii. Zvolí si niekdajšieho amatérskeho boxera Komínka. Komínek nemusí pracovať s ostatnými a dostáva sa mu i viac jedla. Niektorí väzni mu tieto výhody závidia. Komínek nachádza oporu v Poliakovi Venzlakovi, ktorý ho kedy-tedy trénuje a dáva mu rady. Jeho najcennejšou radou je, aby Kraftovi iba uhýbal a nesnažil sa ho poraziť. Kraft sebavedomo pästiarske súboje vyhráva a jeho postava sa spočiatku zdá sympatická a čestná. Avšak jeho priazeň voči Komínkovi pominie v momente, keď ho ten v ringu porazí ako pomstu za umučenie priateľa.

30. august: Zrodila sa hviezda

V hlavných úlohách romantickej drámy sa predstavia štvornásobný držiteľ nominácie na Oscara Bradley Cooper a spevácka pophviezda Lady Gaga. Kým pre Bradleyho Coopera ide o režisérsky debut, pre Lady Gaga o jej prvú hlavnú rolu vo filme. Bradley Cooper stvárni ostrieľaného muzikanta Jacksona Mainea, ktorý objaví a zamiluje sa do začínajúcej speváčky Ally (Lady Gaga).

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Postrehli ste? Na Laboreckej ulici v Humennom pribudli nové parkovacie miesta.

OBRAZOM: Na Sídlisku III v Humennom pribudli nové parkovacie miesta
7
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie