Rôzne

Láska nepozná hranice, platí to aj pre Humenné: Aj takíto zaľúbenci mali svadbu v našom meste!

V našom meste boli v roku 2015 zaznamenané aj sobáše s cudzincami. Tí práve v Humennom tak zažili svoj veľký deň D. A pochádzali aj z poriadne vzdialených krajín.

Ilustračný obrázok k článku Láska nepozná hranice, platí to aj pre Humenné: Aj takíto zaľúbenci mali svadbu v našom meste!
Zdroj: TASR

Na deň, keď si poviete svoje veľké áno, sa len tak nezabúda. Vlani prežili svoj deň D v Humennom viaceré zamilované páry a desiatky ľudí spečatili svoju lásku. Ako sme na tom v našom meste v porovnaní s minulým rokom?

„V matričnom obvode Humenné bolo v roku 2015 uzavretých spolu 214 sobášov, z toho cirkevných 144 a civilných 70,“ uviedla pre Humenné 24 Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom. V roku 2014 to bolo 204 sobášov, z toho 142 cirkevných a 62 civilných.

V Humennom v roku 2015 pritom neuzatvárali manželstvá len Slováci, ale aj cudzinci. Tí pochádzali z blízkych, ale aj poriadne vzdialených krajín. „Išlo o Ruskú federáciu, Ukrajinu, Srbskú republiku, ďalej to bola Poľská republika, Indická republika, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, Grécka republika, Česká republika, Turecká republika,“ ozrejmila pre náš portál M. Dochánová.

Môže vás zaujímať:

Aj takéto mená dostali bábätká v Humennom: Salome, Francesca, Elisa a to nie je ešte všetko!

Hrdí sa ním aj vaše dieťa? TOP 10 dievčenských a chlapčenských mien humenských novorodencov

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie