Krimi

Kuriózny prípad v Humennom: Filip (20) našiel na ulici psa... teraz mu hrozí väzenie!

Kuriózny prípad. Filip (20) podľa polície našiel na Ul. Starinskej v Humennom psa, dvojročnú fenku July. Teraz však mladík čelí obvineniu a hrozí mu väzenie.

Ilustračný obrázok k článku Kuriózny prípad v Humennom: Filip (20) našiel na ulici psa... teraz mu hrozí väzenie!
Zdroj: TASR

Krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová informovala, že Filip našiel ešte začiatkom januára psa – dvojročnú fenku July a to v podvečerných hodinách na Ul. Starinskej v Humennom.

„Fenka bola v tom čase vo vysokom štádiu gravidity, odviezol ju domov a daroval ju iným ľuďom,“ povedala Migaľová s tým, že Filip neskôr vedel, že majiteľka krátkosrstej čivavy ju hľadá a napriek tomu zatajil skutočnosti, že psa našiel a čo s ním ďalej urobil.

„Filip si teda prisvojil cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, bez privolenia oprávnenej osoby. Majiteľke vznikla škoda vo výške 450 eur.“ uviedla ďalej policajná hovorkyňa.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom obvinil Filipa z prečinu zatajenie veci. „Zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody pri tomto trestnom čine až na jeden rok,“ poznamenala Migaľová. Mladík je stíhaný na slobode.

Môže vás zaujímať:

Incident pred pohostinstvom v Humennom: Ľuboš vzal stoličku z terasy a Marekovi ňou zlomil ruku!

Útok psa v Humennom: Malého chlapčeka na ulici pohrýzol vlčiak!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie