Basketbal

Košičanom chceli vrátiť prehru: Perfektný vstup 1.BK do zápasu, zlá 2. štvrtina

2. basketbalová liga, 17. kolo: Domáci chceli v odvete Košičanom oplatiť prehru o 10 bodov z ich palubovky a do zápasu vstúpili šnúrou 8:0. Ale potom...

Ilustračný obrázok k článku Košičanom chceli vrátiť prehru: Perfektný vstup 1.BK do zápasu, zlá 2. štvrtina

Hostia ešte do konca prvej štvrtiny vyrovnali na 12:12. Humenčania si opäť raz neodpustili výpadok v jednej štvrtine zápasu a druhú štvrtinu, v ktorej nedokázali premeniť jasné príležitosti spod koša a kopili technické chyby, prehrali 7:24. Posledné tri minúty tejto štvrtiny prehrali 0:13.

V druhom polčase sa snažili 23 bodovú stratu dohnať celoplošnou obranou, čo sa im aj podarilo a hostia zaznamenali v poslednej štvrtine len tri body z hry a ostatné z čiary trestného hodu po taktických fauloch domácich.

Humenčania sa dve minúty pred koncom zápasu priblížili na rozdiel 6 bodov, no na otočenie zápasu už neostávalo veľa času ani síl a súper si výhru ustrážil.

1.BK Humenné – BK Esprit Košice 64:74 (12:12, 7:24, 21:27, 24:11)

Zostava a body Humenné: Kusko 21, Ivanko11, Lošak6, Glasa5, Babjak Martin 2, / Dzurovej 8, Sokyra 6, Jurčišin 3, Kelemeca 2, Babjak Michal, Petrik/

V ďalšom kole sa Humenné predstaví opäť na domácej palubovke, 1.3. o 17:00 privíta v MŠH celok Tydamu Košice.

Zdroj: 1.BK Humenné