Kompletné výsledky volieb do humenského parlamentu: Koľko hlasov získali víťazi a koľko porazení?

Spolu až 157 Humenčanov sa v tohtoročných komunálnych voľbách pokúsilo zabojovať o poslaneckú stoličku. Podariť sa to mohlo len 24, ostatní skončili tesne alebo ďalej pod čiarou. Koľko hlasov získali? Aj to vám prezradia kompletné výsledky volieb do mestského parlamentu.

Tomáš Šuhajda
Ilustračný obrázok k článku Kompletné výsledky volieb do humenského parlamentu: Koľko hlasov získali víťazi a koľko porazení?
Zdroj: Dnes24.sk

Volebný obvod č. 1

Zvolení kandidáti:

  1. Ivan Hopta, ÚSVIT, 1834 hlasov
  2. Andrej Semanco, SMER – SD, 1456
  3. Michal Babin, KDH, 1312
  4. Jana Andruchová, SMER – SD, 1305
  5. Ondrej Múdry, SMER – SD, 1269
  6. Peter Sinaj, NÁŠ KRAJ, SNS, 1139
  7. Jozef Mocák, KDH, 1135
  8. Gabriela Želizňáková, SMER – SD, 1113
  9. Anna Sotáková, KSS, 1099
  10. Jozef Babják, SIEŤ, SDKÚ – DS, 1084
  11. Iveta Gajdošová, SMER – SD, 1079
  12. Milan Kulik, SMER – SD, 1076

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  • Martin Lichman, KDH, 1021 hlasov
  • Mária Lukáčová, SMER – SD, 989
  • Daniel Gavulič, SMER – SD, 984
  • Miroslav Veliký, SMER – SD, 983
  • Milan Macko, KDH, 921
  • Milan Mňahončák, NÁŠ KRAJ, SNS, 917
  • Michal Kurťák, KDH, 875
  • Monika Karaffová, SIEŤ, SDKÚ – DS, 800
  • Peter Vysočanský, Strana zelených, 760
  • Dagmar Struňáková, SMER – SD, 758
  • Štefan Jursa, NEKA, 702
  • Radovan Voloch, MOST – HÍD, SaS, 650
  • Jana Ďurašková, NEKA, 637
  • Dušan Drančak, NÁŠ KRAJ, SNS, 603
  • Daniel Vitoslavský, NEKA, 578
  • Juraj Levický, NEKA, 531
  • Roland Lukáč, NEKA, 527
  • Peter Sedlák, Strana TIP, 525
  • Miroslav Paulik, NEKA, 521
  • Lubov Lojanova, ÚSVIT, 499
  • Juraj Nosko, Strana demokratického Slovenska, 487
  • Peter Beták, NOVA, 482
  • Peter Minda, NOVA, 476
  • Dušan Matanin, SIEŤ, SDKÚ – DS, 437
  • Drahoš Mihališin, ÚSVIT, 436
  • Jana Palková, ÚSVIT, 423
  • Vladimír Vacula, Strana demokratického Slovenska, 400
  • Helena Šišková, NEKA, 399
  • Dušan Baranik, ÚSVIT, 395
  • Michal Kohút, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, 393
  • Jozef Grivna, SDĽ, 386
  • Iveta Šepeľová, VZDOR – strana práce, 371
  • Anna Mamajová, ÚSVIT, 369
  • Ondrej Kardoš, Strana demokratického Slovenska, 357
  • Peter Krikunov, KSS, 348
  • Radovan Rusinko, ÚSVIT, 340
  • Jaroslav Kuzma, NEKA, 322
  • Marián Tocimák, VZDOR – strana práce, 316
  • Michal Sklenčár, ÚSVIT, 307
  • Ľudmila Jurová, KSS, 288
  • Andrea Ruščáková, Strana TIP, 263
  • Jozefína Šnircová, Robíme to pre deti – SF, 260
  • Vladimír Andrejčák, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, 219
  • Milan Haluška, Robíme to pre deti – SF, 219
  • Ladislav Štefko, Strana práce, 211
  • Stanislav Kuľha, Strana demokratického Slovenska, 190
  • Jaroslav Petrušovský, NOVA, 180
  • Anna Dochanová, Občianska konzervatívna strana, 176
  • Ján Šmajda, 7 STATOČNÝCH , 174
  • Iveta Lesaková, Magnificat Slovakia, 166
  • Jaroslav Cirbus, JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska, 158
  • Ľudmila Baranová, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, 156
  • Stanislav Čeremeta, Konzervatívni demokrati Slovenska, 134
  • Andrej Koceľa, MOST – HÍD, SaS, 133
  • Jakub Rusnák, Strana mladých ľudí, 116
  • Mária Vargovičová, Strana maďarskej komunity – Magyar Kózósség Pártja, 100
  • Ján Čerevik, Strana demokratického Slovenska, 96

Volebný obvod č. 2

Zvolení kandidáti:

  1. Mária Cehelská, Strana občianskej ľavice, 1279 hlasov
  2. Michal Druga, SMER – SD, 1239
  3. Ján Ferko, SMER – SD, 1185
  4. Dušan Sukovský, SMER – SD, 1108
  5. Radovan Chovanec, SMER – SD, 1032
  6. Alena Židová, Strana TIP, 954
  7. Juraj Vaňo, Strana občianskej ľavice, 946
  8. Štefánia Dančiková, SMER – SD, 915
  9. Darina Barančíková, SDĽ, 892
  10. Ján Voloch, NÁŠ KRAJ, SNS, 866
  11. Pavol Lopanič, SMER – SD, 791
  12. Miloš Meričko, Strana práce, 754

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  • Rudolf Gregorovič, MOST – HÍD, SaS, 733 hlasov
  • Daniela Kobliková, SMER – SD, 707
  • Milan Fejo, SMER – SD, 673
  • Miroslav Hajdučko, SIEŤ, SDKÚ – DS, 660
  • Marián Škuba, SIEŤ, SDKÚ – DS, 647
  • Ľubica Zdenovcová, ÚSVIT, 614
  • Milena Lancošová, NEKA, 599
  • Ľubomír Štiblárik, KDH, 559
  • Mária Ročňáková, SMER – SD, 557
  • Radovan Muzika, SIEŤ, SDKÚ – DS, 495
  • Stanislav Rehúš, NEKA, 489
  • Rastislav Januch, NEKA, 486
  • Tatiana Mašková, NEKA, 486
  • Ondrej Chovanec, Strana moderného Slovenska, 479
  • Juraj Biga, NÁŠ KRAJ, SNS, 469
  • Vladimír Chalúpka, ÚSVIT, 427
  • Peter Jenčura, NÁŠ KRAJ, SNS, 418
  • Martin Ruščanský, NEKA, 418
  • Ján Pencák, NÁŠ KRAJ, SNS, 417
  • Vojtech Vohár, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, 415
  • Vladimír Grešner, SMER – SD, 408
  • Anton Barnišin, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, 404
  • Pavol Rak, KDH, 404
  • Jozef Ficko, KDH, 398
  • Ivan Čerevka, SIEŤ, SDKÚ – DS, 397
  • Veronika Rosoľanková, NÁŠ KRAJ, SNS, 391
  • Ján Bober, KSS, 387
  • Ondrej Babjarčík, NOVA, 381
  • Miroslav Gombár, NOVA, 376
  • Martin Kuľha, JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska, 366
  • Daniela Chabová, Strana TIP, 337
  • Marián Tomahogh, NÁŠ KRAJ, SNS, 334
  • Jaroslav Almaši, ÚSVIT, 327
  • Peter Kudráč, SDĽ, 326
  • Pavol Gnip, ÚSVIT, 323
  • Vladimír Kocan, NEKA, 321
  • Gabriel Maľar, ÚSVIT, 316
  • Ján Fink, Strana občianskej ľavice, 315
  • Ľubomír Koblik, JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska, 301
  • Štefan Krajnik, SIEŤ, SDKÚ – DS, 297
  • Jana Majzerová, Občianska konzervatívna strana, 296
  • Andrea Kanoczová, NEKA, 294
  • Erik Pankovčin, NEKA, 292
  • Pavol Andrejčák, KDH, 288
  • Dávid Bajkó, Kresťanská ľudová strana, 288
  • Ján Katana, JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska, 288
  • Marián Kováč, Strana TIP, 287
  • Rastislav Brzychcy, LEPŠIA ŠTVRŤ, 283
  • Emília Valková, KDH, 265
  • Rudolf Budi, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, 260
  • Eugen Čiževský, ÚSVIT, 258
  • Monika Petrušková, ÚSVIT, 241
  • Ľubica Kobanová, LEPŠIA ŠTVRŤ, 237
  • Miroslav Palička, Slovenská ľudová strana, 237
  • Zdenek Novák, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, 236
  • Róbert Capcara, 7 STATOČNÝCH, 230
  • Pavol Demjan, Konzervatívni demokrati Slovenska, 224
  • Jaroslav Horňák, ÚSVIT, 219
  • Juraj Kislík, NOVA, 212
  • Marek Daňo, 99 % – občiansky hlas, 210
  • Štefan Grib, JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska, 208
  • Richard Ficko, Strana zelených, 198
  • Jaroslav Kocan, NÁŠ KRAJ, SNS, 195
  • Vincent Demčák, NOVA, 172
  • Beáta Ulapová, MOST – HÍD, SaS, 159
  • Ladislav Pira, JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska, 156
  • Mikuláš Koťo, Strana demokratického Slovenska, 155
  • Jozef Udič, Strana mladých ľudí, 147
  • Radomír Čeremeta, ÚSVIT, 141
  • Marek Juro, MOST – HÍD, SaS, 135
  • Magdaléna Sabová, Ing., NÁŠ KRAJ, SNS, 134
  • Milan Grundza, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, 132
  • Milena Rajňaková Tekeľová, HZD, 119
  • Michal Puškár, Kresťanská ľudová strana, 117
  • Igor Urban, Strana demokratického Slovenska, 98
  • Erika Šmajdová, Občianska konzervatívna strana, 65

Foto: ilustračné

Zdroj: humenne.sk

Zdroj: Dnes24.sk