Správy

Knižnica v Humennom povzbudzuje k čítaniu: Knihy ponúka zadarmo

Vihorlatská knižnica sa vrátila k úspešnému projektu z prvej vlny. Pre vchod postavili policu s knihami, vziať si ich môže ktokoľvek.

Ilustračný obrázok k článku Knižnica v Humennom povzbudzuje k čítaniu: Knihy ponúka zadarmo
Zdroj: Facebook.com/Vihorlatská knižnica v Humennom

Vihorlatská knižnica (VK) v Humennom povzbudzuje verejnosť k čítaniu aj v čase svojej nútenej uzávery. Rovnako ako počas podobného protiepidemického opatrenia v rámci prvej vlny pandémie nového koronavírusu umiestnili jej zamestnanci pred vchod do budovy policu s knihami.

Ľudia si môžu knihy vziať zadarmo, vrátiť ich netreba.

„Keď sme 10. marca museli nečakane zavrieť, všetkých nás to mrzelo. Snažili sme sa dostať knihy medzi čitateľov i napriek tomu, že vstup do knižnice bol zakázaný,“ priblížila pozadie myšlienky poskytovať záujemcom knihy zadarmo riaditeľka VK Mária Daňová s tým, že keďže sa nápad v jari „veľmi osvedčil“, rozhodli sa zriadiť improvizovanú knižnicu aj tento raz.

Vezmi a čítaj

Priebežne dopĺňaný sortiment, ktorý sa dá na polici nájsť, tvoria knihy vyradené z fondu VK a tiež knihy, ktoré knižnica získala darom. „Knihy sú rôzneho žánru i veku. Sú pre vás a sú zadarmo. Vezmite si ich a čítajte. Vrátiť ich netreba,“ povzbudzuje VK na sociálnej sieti. Knižnica policu priebežne dopĺňa.

Aj napriek uzávere je v ponuke knižnice možnosť vypožičať si e-knihy, alebo počas mesiaca november zadarmo získať rešerš na zadanú tému. Na vrátenie kníh vypožičaných z knižnice je určený výhradne bibliobox.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie