toš Rôzne Správy

Knižnica v Humennom ponúka ľuďom alternatívny program: Každý deň niečo iné

Kvízy, trojboj, hádanky, čítanie na pokračovanie a to nie je všetko. Sledujte, aký aprílový program si pripravila Vihorlatská knižnica.

Ilustračný obrázok k článku Knižnica v Humennom ponúka ľuďom alternatívny program: Každý deň niečo iné
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás už informovali, Vihorlatské múzeum prostredníctvom múzejnej webovej, facebookovej a instagramovej stránky po novom ponúka netradičné pohľady do všetkých múzejných expozícií (viac tu).

No činia sa aj iné inštitúcie, ktoré v rámci preventívnych opatrení zameraných na zníženie rizika prenosu choroby COVID-19 zostali zatvorené. Napríklad Vihorlatská knižnica v Humennom.

„Na mesiac apríl sme si pre vás opäť pripravili viacero zaujímavostí,“ informuje knižnica prostredníctvom facebooku (facebook.com/vi­horlatska.kniz­nica), ktorý slúži na realizáciu rôznych jej aktivít.

Každý pondelok si môžu čitatelia aj nečitatelia zahrať literárny kvíz na jednu konkrétnu tému. Utorky knižnica informuje o tom, čo nového sa udialo za jej múrmi. Každú stredu sa odohrá knižný trojboj. Vo štvrtok to bude hádanka, úloha alebo súťaž. No a v piatky sa bude čítať na pokračovanie.

Čo znamená knižný trojboj? „1. Zverejníme obálku nejakej knihy so zaškrtnutým názvom alebo menom autora či autorky – a vašou úlohou bude doplniť to chýbajúce (názov alebo meno). 2. Napíšeme vám prvých pár riadkov z nejakej knihy a vašou úlohou bude uhádnuť, o akú knihu ide a kto ju napísal. 3. Nuž a zverejníme tiež meno alebo obrázok knižnej postavy a úloha bude rovnaká ako v č. 2 – chceme od vás vedieť názov knihy, v ktorej sa postava nachádza i to, kto ju stvoril,“ vysvetlila knižnica s tým, že striedať bude knihy pre deti a knihy pre dospelých.

Doplnila, že celý mesiac sa bude počas pracovných dní hrať hra Meno – mesto – zviera – vec pozmenená na Autor – kniha – postava – ilustrátor.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie