Rôzne

Kaštieľ v Humennom na niekoľko dní uzavrú: Dôvodom sú obnovovacie práce

Vihorlatské múzeum na niekoľko dní bude musieť obmedziť svoju činnosť. Nedostupné budú múzejné expozície a výstavné priestory v objekte kaštieľa.

Ilustračný obrázok k článku Kaštieľ v Humennom na niekoľko dní uzavrú: Dôvodom sú obnovovacie práce
Zdroj: Dnes24.sk

Počítať bude treba s dočasnou nedostupnosťou expozícií Vihorlatského múzea v Humennom a to vzhľadom na prebiehajúce intenzívne rekonštrukčné práce v rámci druhej etapy úprav renesančného kaštieľa.

Konkrétne v dňoch od 24. do 29. augusta 2019 budú múzejné expozície a výstavné priestory v objekte kaštieľa a aj samotný kaštieľ pre verejnosť zatvorené. Informovala o tom Jana Fedičová z Vihorlatské­ho múzea.

„Aktuálne stavebno-reštaurátorské činnosti sa sústreďujú na plochu podchodu v portálnej časti kaštieľa a na obnovu nádvorných fasád južnej kaštieľskej steny pod rovinou vnútorného balkóna,“ ozrejmila Fedičová.

Doplnila, že Expozícia ľudovej architektúry a bývania (skanzen) bude daných dňoch pre verejnosť otvorená podľa aktuálnych návštevných hodín.

Videli ste túto fotogalériu? Takto sa rokmi menila dominanta nášho mesta…

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Pocestujte s nami v čase: Uvidíte humenský zámok v najrôznejších obdobiach
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie