Rôzne Správy

Júnové akcie vo Vihorlatskej knižnici: Zavíta sem aj Slovenská spisovateľka roka

Keďže je opäť možné realizovať podujatia s počtom návštevníkov menej ako 100, aj Vihorlatská knižnica pripravuje na mesiac jún zaujímavé besedy.

Ilustračný obrázok k článku Júnové akcie vo Vihorlatskej knižnici: Zavíta sem aj Slovenská spisovateľka roka
Zdroj: TASR

Ako informuje Vihorlatská knižnica, podujatia budú šité zatiaľ pre dospelých návštevníkov a čitateľov, deťom budú následne patriť letné mesiace.

19. júna sa uskutoční literárny večer, ktorý je v našom meste už tradičnou značkou. Témou toho najbližšieho bude známe vydavateľstvo oslavujúce 30. výročie.

Do Humenného prijala pozvanie známa a obľúbená slovenská spisovateľka Jana Pronská, aktuálne držiteľka titulu Slovenská spisovateľka roka 2019. „Na besede (24. júna, pozn. red.) sa porozprávame nielen o jej najnovšej tvorbe, ale aj o zákulisí písania a tvorivého procesu,“ uvádza knižnica.

V rámci projektu Svoj príbeh rozpráva 2 predstaví 30. júna mladú Humenčanku, niekoľkokrát ocenenú literátku a spoluorganizátorku literárnej súťaže Medziriadky Júliu Oreskú.

Zároveň knižnica pokračuje vo svojich online aktivitách. Každý pondelok je to literárny kvíz, každú stredu knižný trojboj a každý piatok zaujímavosti z týždňa.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie