Iné športy

Hviezdny šprintér Volko o finálovom behu: Cítil tlak zo strany humenského talentu!

Na Majstrovstvách Slovenska v atletike v bratislavskej hale Elán sa pozornosť okrem iného sústredila na šesťdesiatku mužov aj s hviezdnym Jánom Volkom.

A mal to byť predovšetkým súboj Volka so Šimonom Bujnom. Prvý menovaný v rozbehu dosiahol 6,80, Bujna bol o 0,06 sekundy pomalší.

Vo finále Volko dominoval a prekonal časom 6,62 rekord šampionátu. Z titulu sa radoval tretíkrát za sebou a potvrdil si pred HME výbornú formu.

O druhú priečku sa tuho bojovalo. Získal ju napokon Bujna so sezónnym maximom 6,77 a tretí finišoval v dorasteneckom rekorde atlét z 1. Atletického klubu Humenné, Tomáš Matuščák s časom 6,83.

Ján Volko po finálovom behu priznal, že cítil tlak z ľavej strany, kde to ťahal práve Tomáš Matuščák.

Medzi slovenskou špičkou sa nestratil ani ďalší humenský pretekár Patrik Megela. Ten skončil druhý v skoku do diaľky a rovnaké miesto obsadil aj v trojskoku. V oboch prípadoch sa pred neho dostal len Ján Šuba z nitrianskeho klu­bu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Humenský talent štartoval s Volkom: Miesto na pódiu a nový dorastenecký rekord!