Iné športy

V Nových Zámkoch sa uskutočnili Majstrovstvá SR mladších žiakov v krátkom bazéne, na ktorých si humenský plavec Dominik Luksaj vyplával zlato.

Ilustračný obrázok k článku Humenský plavec Dominik Luksaj potvrdil svoj talent: Stal sa majstrom Slovenska!
10
Zdroj: PK Chemes Humenné

V Nových Zámkoch postupne vyštartovali pretekári zo 45 klubov z celej republiky, 108 chlapcov a 124 dievčat, ktorí sa nominovali na tieto majstrovstvá. Tak ako dve dievčatá a štyria chlapci z PK Chemes Humenné, medzi ktorými nechýbal ani Dominik Luksaj.

Majster Slovenska

A ten získal titul „Majster SR – 2018“ v disciplíne 200 m prsia časom 2:39.17. K zlatej medaile si priplával striebro v prsiach na 100 metrov – 1:14.04 a bronz v polohovke na 100 metrov – 1:10.21. Štvrtý skončil v motýliku na 100 metrov – 1:12.39 a piaty v polohovke na 200 metrov – 2:35.60. Vo všetkých disciplínach prekonal svoje osobné rekordy, ktoré znamenajú aj nové oddielové rekordy.

Bodovali aj ďalší

Timotej Leško doplával 100 m polohovku na štvrtej pozícii a dosiahol čas 1:12.53. V krau­lových disciplínach prekonal oddielové rekordy, no ani to nestačilo na stupeň víťazov – 100 m VS – 1:02.25 – piate miesto, 50 m VS – 28.44 – šieste miesto, 200 m VS – 2:18.48 – siedme miesto, 400 m VS – 5:07.44 – ôsme miesto na Slovensku.

Jedenásťročný Oliver Verba stál na stupni víťazov trikrát. Striebro získal v motýliku na 100 m – 1:12.57, bronz v polohovke na 400 m – 5:43.22 a v mo­týliku na 200 m – 2:52.06. Všetky tieto výkony sú novými oddielovými rekordmi. Matúš Adamec príjemne prekvapil v prsiach na 200 m – 3:01.35, tento výkon ho postavil na bronzový stupeň víťazov. Valerie Semotamová doplávala 200 m prsia v novom oddielovom rekorde 3:07.17, čo ju ale zaradilo tesne za stupeň víťazov – štvrté miesto. Šiesta doplávala polohovku na 100 m a siedma prsia na 100 m. Mária Balogáčová v motýľkových disciplínach na 100 i 200 metrov skončila na rovnakej šiestej pozícii.

Výkony v štafetách znamenali to, že každý humenský plavec si v nedeľu 9. decembra viezol domov z majstrovstiev republiky striebornú medailu. Plavci PK Chemes v štafetách sa dvakrát postavili na strieborné stupne víťazov. Polohovú štafetu 4×50 metrov chlapci v zložení Adamec, Luksaj, Verba, Leško zaplávali za 2:11.19 a skončili za plavcami z Orca Bratislava. Polohovú MIX štafetu v zložení: Semotamová, Luksaj, Balogáčová a Leško zaplávali Humenčaia za 2:15.86 a stáli na stupňoch víťazov za považskobystrickými plavcami.

Zo 40 štartov, ktoré plavci z Humenného absolvovali na majstrovstvách, v 34 prípadoch si zlepšili osobné rekordy. V hodnotení pretekárov podľa bodov FINA sa Dominik Luksaj umiestnil so 433 bodmi na piatom mieste a Oliver Verba na ôsmom mieste – 323 bodov.

Informácie poskytol Plavecký klub Chemes Humenné.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

OBRAZOM: Plavci PK Chemes Humenné bodovali na Majstrovstvách SR