Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  26 °C
Iné športy

Humenský kickbox medzi elitou na Majstrovstvách sveta: Dočkal sa tam takejto pocty!

Srbsko, Belehrad- Majstrovstvá sveta WAKO. 669 pretekárov z 55 krajín, 5 kontinentov. Vrátane 23 člennej výpravy Slovenska. V nej nechýbali ani zástupcovia humenského kickboxerského klubu. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Humenský kickbox medzi elitou na Majstrovstvách sveta: Dočkal sa tam takejto pocty!
Zdroj: Dnes24.sk

Ako zápasníčka sa na šampionáte predstavila Dominika Karchová a ako rozhodca Rastislav Babinčák. Na svoj debutový zápas už ako seniorka nastúpila Domi­nika proti tureckej reprezentantke Du­ygu Turan. Svoj zápas, v ktorom podala naozaj skvelý výkon, napokon po urputnom boji prehrala. Treba dodať, že turecká zápasníčka získala minulý rok titul majsterky Európy a na týchto majstrovstvách potvrdila svoju výkonnosť, vyhrala totiž aj tie…

Rozhodca Rastislav Babinčák, ktorý sa už pravidelne zúčastňuje veľkých šampionátov, postúpil vo svojej kariére ešte o kúsok vyššie. Okrem toho, že je držiteľom A-čkovej svetovej licencie, tento rok dostal funkciu observatóra. Tento rozhodca okrem rozhodovania určuje, ktorý rozhodca bude v danom zápase a na akej pozícii rozhodovať. Je to po prvýkrát, keď sa slovenský rozhodca dostal na seniorskom šampionáte na takúto pozíciu.

zdroj, foto: fightersteam.eu

Humenčania na Majstrovstvách sveta v kickboxe
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk