Volejbal

S cieľom pripísať si do tabuľky ďalšie 2 víťazstva a ušetriť sily do ďalšieho kola vycestovali hráči ŠK Gymnázium Humenné k nepríjemnému súperovi do Starej Ľubovni.

Ilustračný obrázok k článku Humenskí volejbalisti ovládli ďalšiu hosťujúcu palubovku. Pred nimi je dôležitý dvojzápas
8
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné

S výnimkou prvých dvoch setov, ktoré sa rozhodovali až v koncovke, mali počas celého stretnutia Humenčania jasne navrch. Súper ani raz nevyšiel nad dvadsať bodov, Humenčania predviedli zodpovedný a kolektívny výkon, hoci miestami alternovali so zostavou.

Tréner Ľ. Selecký vyjadroval po zápase spokojnosť s predvedenou hrou a verí, že tréningy počas týždňa budú správne nastavené na najbližšieho súpera.

Povzbudení dvomi víťazstvami totiž vycestujú Humenčania v nedeľu, 1.marca, na veľmi dôležité zápasy k súperovi z Revúcej.

1.liga muži Východ – 15.kolo:

VKM Stará Ľubovňa – ŠK Gymnázium Humenné 1:3 (-22, 23, –12, –16) a 0:3 (-15, –18, –17)

Zostava ŠK: M. Roháč, D. Fereta, M. Banďoš, P. Šompľak, Ľ. Bajcura, M. Kuraš, M. Faltin, Š. Krajník, M. Ivančo, S. Bognár

Pozápasové vyjadrenie

Matúš Banďoš, blokár ŠK Gymnázium Humenné: Dnes nás privítal na domácej palubovke súper zo Starej Ľubovne. Mali sme jasný cieľ, a to nestratiť ani bod v tomto dvojzápase. Prvý zápas bol vyrovnaný, robili sme chyby hlavne na príjme a v útoku. To viedlo k strate setu, ale neskláňali sme hlavy a vyhrali sme prvý zápas v pomere 3:1. V druhom zápase sa zostava hráčov nemenila, zatlačili sme na súpera výborným servisom, opravili sme chyby v prihrávke a v konečnom výsledku sme zvíťazili 3:0. Podali sme zodpovedný výkon, bavili sa volejbalom a s dobrou náladou si vezieme domov plných 6 bodov.

Michal Faltin, libero ŠK Gymnázium Humenné: Do dnešného dvojzápasu sme šli ako jasní favoriti. V prvom zápase sme nechceli nič podceniť a potvrdiť úlohu favorita. Prvý set sme tlačili dobrým servisom, dobrou obranou na sieti a taktiež v poli. V druhom sete sme poľavili, a preto sme ten set prehrali. No nasledujúce dva sety sme bez problémov vyhrali, a tak sme zaslúžene vyhrali zápas 3:1. Do druhého zápasu sme šli s rovnakým cieľom ako v prvom zápase, a tak sme nedovolili súperovi bodovať už v žiadnom sete, a preto sme najlepším výsledkom 3:0 vyhrali zápas. Oba zápasy sme zvládli aj bez najproduktívnej­šieho hráča Martina Šargu.

Informácie poskytlo ŠK Gymnázium Humenné.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.