Volejbal

Prvú novembrovú sobotu bolo na programe štvrté kolo 1. ligy mužov vo volejbale. Viac než 120 fanúšikov pomohlo domácemu Humennému k dvom víťazstvám.

Ilustračný obrázok k článku Humenskí volejbalisti naďalej stopercentní: Na domácej palubovke 2-krát zdolali Poprad, FOTO
6
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné

Do Humenného pricestoval VK Junior Poprad 2012. Doteraz sa tieto dva tímy v súťaži nestretli. Chlapci spod Tatier prišli s pozitívnou náladou, keďže v poslednom kole zaznamenali prvé víťazstvo.

Prvý zápas

Hráči ŠK Gymnázium Humenné sa snažili od začiatku dodržiavať taktické pokyny trénera Ľ. Seleckého, čo im aj vychádzalo. Dokázali si vypracovať niekoľko bodový náskok, ktorý im zabezpečil pokojnú koncovku prvého setu a výhru v pomere 25:20.

Druhé dejstvo mali od začiatku v rukách hráči súpera. Výkon domácich chlapcov nezodpovedal ich postaveniu v tabuľke, celý set doťahovali náskok súpera, čo sa im vypomstilo a šťastie sa v koncovke priklonilo na stranu súpera. Prehrali 24:26.

Od tretieho setu nastúpili domáci akoby vymenení. Opäť boli koncentrovaní a nič nenechali na náhodu. Zatlačili súpera na servise, razantne útočili z okrajov siete a kontrolovali priebeh víťazného setu v pomere 25:15.

Výsledok štvrtého setu bol jednoznačný. Súpera nepustili do vedenia ani o bod a „zničili“ ho 25:8.

Druhý zápas

Po štyroch odohraných setoch, po krátkej prestávke nastúpili domáci volejbalisti na druhý zápas. Starší hráči základnej zostavy dostali „voľno“ a tým pádom mladí hráči mali možnosť ukázať, čo je v nich. Svoje miesto v zostave si obhájili a tréner Ľ. Selecký musel len minimálne zasahovať do zostavy.

Výsledok 3:0 sa ukazuje ako jasné víťazstvo domácich, ale nebolo to také jednoduché, ako to vyzeralo. Každý set sa mužstvá ťahali bod po bode. Ani v jedom sete si žiaden tím nevypracoval výraznejší náskok. Chlieb sa lámal v koncovkách setov. Šťastie sa v každom z nich usmialo na domácich hráčov. Mali pevnejšie nervy a zaslúžene vyhrali po setoch 26:24, 25:21 a 26:24.

Súhrn

ŠK Gymnázium Humenné – VK Junior 2012 Poprad 3:1 (20, –24, 15, 8) a 3:0 (25, 21, 24)

Zostava ŠK: M. Roháč, M. Kuraš, M. Feduš, P. Šompľak, M. Kopka, J. Bališin, R. Boldy, Š. Krajník, O. Blicha, P. Bálint, M. Šarga, D. Fereta, P. Bobaľa, M. Faltin, F. Marton.

Pozápasové reakcie

Tréner ŠK Gymnázium Humenné Ľubor Selecký po 1. zápase: Z našej strany to bolo veľmi zlé. Prvá lopta a následná rozohrávka bola veľmi slabá. Lopty sa od nás odrážali ako od steny a aj medzihra z našej strany nebola dobrá. Nedokázali sme zbierať v poli naše lopty, hrali sme veľmi ťažkopádne. No, … hrali sme, ako keby sme mali nejakú vysokohorskú turistiku v nohách. Nebolo to dobré. Bolo to veľmi zlé! Ani servis nebol dobrý. Veľa sme kazili. Bezdôvodne sme umožnili dostať sa súperovi na dostrel. Zbytočne sme stratili druhý set. Potom našťastie nastalo zlepšenie. Chlapci sa trošku zomkli a vstúpili si do svedomia. Začalo sa plniť to, čo sme si predsavzali. Prihrávka, medzihra i útočné kombinácie nám vychádzali. Dokázali sme jednoducho útočiť od kolíka. Súper na to už nemal protizbraň a nedokázal správne reagovať. Posledné dva sety sme si už dokázali kontrolovať a boli sme pánmi na palubovke. To nám umožnilo tešiť sa z víťazstva 3:1.

Tréner ŠK Gymnázium Humenné Ľubor Selecký po 2. zápase: Do druhého zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave (štyria noví – mladí hráči). Zápas sme zvládli vo vyrovnaných koncovkách. Nevyhli sme sa chybám, ale boli aj pekné momenty a pomerne dlhé výmeny. Víťazstvá tešia, no stále máme na čom pracovať.

Martin Kopka, hráč ŠK Gymnázium Humenné po dvojzápase s Popradom: V prvom zápase sme počas prvého setu hrali to, čo sme chceli. Boli sme dobrí. Trošku nám v ňom lietal príjem, čo pokračovalo aj v druhom sete, ktorý sme prehrali. Potom sme sa však opäť dostali na našu vlnu a hrali sme to, čo vieme. Vyhrali sme ďalšie dva sety i zápas. V druhom zápase dostali šancu mladší chlapci. Oni to zvládli, ustáli a vyhrali sme. Myslím si, že sme podali celkom dobrý výkon a taktiež boli výborní diváci, ktorí nás povzbudzovali.

Informácie poskytol ŠK Gymnázium Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.