Krimi

Humenskí policajti zverejnili alarmujúce čísla: Odhaľujú, čo sa deje na našich cestách!

Veľavravné a alarmujúce čísla zverejnilo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Humennom.

Ilustračný obrázok k článku Humenskí policajti zverejnili alarmujúce čísla: Odhaľujú, čo sa deje na našich cestách!
Zdroj: TASR

68 dopravných nehôd, 0 usmrtených osôb, 6 osôb ťažko zranených a 24 osôb ľahko zranených. Toto je bilancia od 1. januára do 31. mája 2020 za okresy Humenné, Snina a Medzilaborce.

Čo je ale alarmujúce, prítomnosť alkoholu v krvi u vinníka nehody zistili humenskí strážcovia zákona v 18 prípadoch, čo je nárast o 15 prípadov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nie len z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické.

„Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,“ zdôraznilo OR PZ v Humennom.

Okrem jazdy pod vplyvom alkoholu polícia dennodenne zaznamenáva aj ďalšie porušenia pravidiel cestnej premávky, predovšetkým v podobe rýchlej a bezohľadnej jazdy či riskantného predchádzania a preceňovania vlastných schopností, čím vodiči ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie