Iné športy

Skupina talentovaných atlétov z 1. AK Humenné vycestovala na prvé preteky v tejto halovej sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Humenskí atléti na pretekoch v Bratislave a Ostrave: Ich výsledky predznamenávajú veľký rok
Zdroj: 1.AK Humenné

Najprv sa atléti z 1. Atletického klubu Humenné vybrali na preteky do Bratislavy na mládežnícku atletiku. Bola to náhrada pretekov zo školských lavíc do haly Elán. Z plného tréningu už podľa trénera Mareka Lučku potrebovali nejaké štarty. Väčšina prítomných si spravila osobné maxima alebo zlepšenie spred roka a to je posun v ich tréningovom nasadení.

Výsledky z Bratislavy

Tomáš Matuščák (junior ) zvíťazil v rozbehu a finále na 60 m časom 6,89 s, pričom vo finále to posunul na svoj druhý najlepší čas v kariére na 6,82 s.

Patrik Megela (junior) v behu na 60 m po rozbehu 7,38 s skončil vo finálovom behu na 4. mieste časom 7,39 s. V behu na 150 časom zvíťazil vo svojom behu 17,97 s a stačilo to celkovo na druhé miesto.

Miloš Jakubov (dorast) v behu na 60 m skočil časom 6,55 s na piatom mieste. Miloš si ešte skúsil netradičný beh a to na 600 m, kde skončil na 7. mieste časom 1:34,57.

Marco Basoš v behu na 60 m skončil vo finálovom ,,B,, behu na 3. mieste časom 7,76 s. V behu na 150 skončil časom 18,97 na 13. mieste.

Šimon Olenočin (dorast) v behu na 60 m skončil v ,,B,, finále na štvrtom mieste časom 7,78 s (v rozbehu 7,75 s). Bol to veľký skok v osobáku. V behu na 150 m skončil na 14. mieste časom 19,11 s.

Daniel Orlej (žiak) v behu na 60 m zabehol 7,87 v rozbehu a vo finále časom 7,90 s skončil na siedmom mieste. Dano na 600 m zabojoval a tretie miesto bolo super umiestnením časom 1:36,91.

Martin Basoš (žiak) v behu na 60 m si utvoril osobné maximum a bolo to jedno z najväčších prekvapení. Vo finále zabehol 7,90 a skončil na 8. mieste. V behu na 150 m skončil časom 19,16 s na 8. mieste.

Daniel Matejko (žiak) vo finálovom behu ,,B,, zvíťazil časom 7,92 s, v rozbehu 7,90 s. Danielovi sa darilo v skoku do diaľky a so štvrtým miestom a výkonom 538 cm musel byť spokojný.

Ostrava

Úvodné preteky v Česku dopadli nad očakávanie. Skupinka štyroch chlapcov sa vybrala na skusy na vybrané preteky v najbližšom meste za hranicami s halou v Ostrave. Medzinárodné preteky potešili humenskú výpravu.

Tomáš Matuščák (junior) zvíťazil v rozbehu a vo finálovom behu a nenašiel premožiteľa ani medzi mužmi. Jeho čas vo finále bol solídnych 6,83 s (rozbeh 6,84 s). Tomáš sa výkonnostne zastabilizoval a aj keď boli očakávania, že to ustrelí pod 6,80, je potrebné si počkať, veď sú to časy na limit na Európsky halový šampionát.

Patrik Megela (muž) v skoku do diaľky po zranení lietal na úrovni siedmych metrov. Menil rozbeh, kde sa už cítil lepšie, no centimetrové prešľapy ho obrali o víťazstvo. V behu na 150 m si zlepšil čas z Bratislavy, no záver mu ešte chýba. Časom 17,80 s skončil v rozbehu na druhom mieste, celkovo na 11. miesto.

Miloš Jakubov (junior) v rozbehu na 60 m si vybojoval druhú priečku v rozbehu. Na finále to nestačilo. Celkovo 15. miesto nebolo až také zle, len ten štart… V behu na 300 m skončil na druhom mieste v rozbehu časom 37,60 s, bol to veľký skok v osobáku v hale. Deviate miesto bolo primerané výkonu.

Marco Basoš (dorast) v behu na 60 m posúva hranice svojho osobáku o stotinky, no predsa. Časom 7,72 s zvíťazil vo štvrtom rozbehu, no na finále to nestačilo. 15. miesto v strede poľa bolo adekvátne času. Beh na 150 m už bol o inom, len Marcove začiatky sú stále opatrné. Časom 18,63 s si výrazne posunul osobák a stačilo to na 14. miesto. V behu na 300 m časom v rozbehu 39,19 s skončil na 4. mieste a celkovo 13. miesto nebolo vôbec zlé.