Iné športy

Humenské talenty medzi elitou: Diaľkar Patrik vylepšil osobák, Tomáš svoju rýchlosť ukázať nemohol

Na programe bol najväčší a najkvalitnejší atletický medzinárodný halový míting na Slovensku. A svoje želiezka v ohni malo na tomto podujatí aj Humenné.

Ilustračný obrázok k článku Humenské talenty medzi elitou: Diaľkar Patrik vylepšil osobák, Tomáš svoju rýchlosť ukázať nemohol
Zdroj: 1.AK Humenné

Na tomto mítingu sa predstavila takmer celá slovenská atletická špička, ktorá si zmerala sily s kvalitnou zahraničnou konkurenciou, pričom nechýbali ani majstri Európy, účastníci majstrovstiev sveta či majstri a rekordéri svojich krajín v rôznych disciplínach.

1. Atletický klub Humenné mal na tomto podujatí želiezka v ohni v podobe Patrika Megelu, ktorý sa predstavil v skoku do diaľky a Tomáša Matuščáka v behu na 60 m.

Vylepšený osobák

Patrik Megela sa po 7 mesačnej pauze zavinenej zranením členka predstavil v silnej konkurencii špičkových diaľkarov z Nórska, Grécka, Albánska, Srbska, Rakúska, Bulharska či Slovenska. Do pretekov vstupoval s druhým najhorším osobákom zo všetkých pretekárov a tak cieľ bol skromný a to postup do 8-členného finále.

Od prvých pokusoch však bolo jasné, že nie všetci pretekári prišli v 100% forme naopak Patrikovi to lietalo ďaleko. V treťom pokuse si dokonca vylepšil svoj osobný rekord na 692 cm, čo nakoniec stačilo na veľmi pekné 3.miesto. Pred neho sa dostali len majster Európy Albánec Izmir Smajlaj a nórsky supertalent Henrik Flåtnes.

Súboj s Volkom sa nekonal

Tomáš Matuščák sa po osobnom rekorde na 60 metrov – 6,77 s , ktorý si zabehol v sobotu na Mítingu Olympijských nádejí V4, cítil veľmi dobre a v Bratislave si chcel tento čas ešte vylepšiť. Tak ako v diaľke aj v behu na 60 metrov bola štartová listina nabitá zvučnými menami. Najlepším osobným rekordom disponoval halový majster Európy Ján Volko, ale aj mená ako Markus Fuchs (AUT), Jack Lawrence (GB), Aleksa Kijanovic (SRB), Eoin Doherty (IRL) či Kayhan Özer (TUR) zaručovali, že sa bude bežať rýchlo.

Tomáš sa predstavil v druhom rozbehu a po výbornom štarte sa rýchlo dostal na vedúcu pozíciu. Po 40 metrov však zacítil bolesť v pravom stehennom svale a preteky nedobehol. Snáď si toto svalové zranenie rýchlo vylieči a dostane príležitosť zabojovať o účasť na juniorských Majstrovstvách sveta 2020 v Keni.

Informácie pre Dnes24.sk poskytli Matej Megela zo SAZ a Marek Lučka, tréner 1. AK Humenné.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie