Veronika Hunyadiová Hokej

Humenské levy sa hráčov Michaloviec nezľakli. Na výhru to však nestačilo, FOTO

Súboj účastníka druhej najvyššej súťaže HC 19 Humenné s extraligovou Duklou Michalovce priniesol gólové hody.

Ilustračný obrázok k článku Humenské levy sa hráčov Michaloviec nezľakli. Na výhru to však nestačilo, FOTO
12

Vo štvrtok (17. 9.) sa na humenskom ľade odohrali hráči HC 19 Humenné prípravný zápas s HK Dukla Ingema Michalovce. Hostia potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 5:2. Zápas naživo videlo aj 400 divákov.

Extraligista nastúpil takmer v kompletnej zostave, ale Humenské „levy“ sa veľkých mien nezľakli. V úvode zápasu sa dostali do vedenia 1:0. Na začiatku druhej tretine bol stav vyrovnaný 2:2, no Michalovčania v priebehu piatich minút trikrát skórovali a otočili vývoj zápasu. V tretej tretine už gól nepadol.

„Bola to pre nás veľmi dobrá previerka. Extraligové Michalovce majú vysoké ambície. Naši chlapci odohrali veľmi dobrý zápas, najmä prvú tretinu, ktorá bola rýchla a mali sme veľa šancí. Mali sme síce menej striel, no podarilo sa nám otvoriť skóre. Na začiatku druhej tretiny sme urobili pár individuálnych chýb, ktoré vie súper potrestať. V tretej tretine boli šance na oboch stranách, no skóre sa nezmenilo. Myslím si, že stretnutie splnilo svoj účel aj za obmedzenej účasti divákov, ktorých verím, že sme svojím výkonom potešili,“ uviedol pre klubový web tréner domácich Milan Staš.

Najbližšie čaká Humenčanov zápas v Trebišove. V stredu (30 .9.) privítajú na domácom ľade reprezentačnú „18“.

Humenné – Michalovce 2:5 (1:1,1:4,0:0)

Góly a asistencie: 9. Vaško (Markuš), 23. Mesaroš (Horvát) – 12. Šoltés (V. Mihálik), 22. Regenda (Galamboš), 24. Mlynarovič (Regenda), 25. Lalancette (McCormack, Hickmott), 28. Korhonen.

HC 19 Humenné: Glosár – Hopkovič, Valečko, Novický, Krmenčík, Buraľ, Maury, Pavúk, A. Stripai – F. Vaško, Markuš, Fedorko – Mesaroš, Šimčák, Koziot – Pulščák, Horvát, Ferenc – Ragan, Chalupa, Šiňanský.

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Zekucia, V. Mihálik, McCormack, Bdžoch, Ventelä, Ťavoda – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Mlynarovič, P. Regenda – Matoušek, Galamboš, Bartánus – Mašlonka, Farkaš, T. Török.