Rôzne

Humenské gymnázium privítalo na svojej pôde vzácnu návštevu

Súčasťou návštevy bola i beseda so študentmi a zazneli aj otázky a odpovede týkajúce sa súkromného života.

Ilustračný obrázok k článku Humenské gymnázium privítalo na svojej pôde vzácnu návštevu
Zdroj: Dnes24.sk

Tento týždeň navštívil Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho v Humennom v rámci svojej cesty na východ Slovenska britský veľvyslanec Andrew Garth. Informovala o tom škola na svojom webe.

„Škola ho zaujala svojou anglickou bilingválou sekciou, ako aj faktom, že už štvrtý rok poskytuje Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu, ktorá sa zrodila práve v Spojenom Kráľovstve v roku 1956,“ ozrejmilo gymnázium.

Veľvyslanec sa najprv stretol s riaditeľom školy Emilom Jarošom, potom krátko pozdravil všetkých pedagógov a zoznámil sa so Žiackou školskou radou. Vrcholom stretnutia bola beseda so študentmi.

„Pán Garth sa na úvod prihovoril generácii, ktorej patrí svet budúcnosti. Povzbudil ich k štúdiu jazyka a práci na sebazdokonaľovaní. Pozval ich k štúdiu na britských univerzitách. Prezradil aj to, aká bola jeho cesta do diplomatických služieb, ako vyzerá jeho pracovný deň, ale i to, čo sa mu na Slovensku páči. V priateľskej atmosfére zodpovedal aj na otázky týkajúce sa súkromného života,“ uviedla škola.

V rámci Humenného navštívil Andrew Garth aj Mestský úrad.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste túto fotogalériu? Fotky spred 40 rokov, aj takéto bolo kedysi Humenné.

Fotky spred 40 rokov vyvolávajú plno spomienok: Aj takéto bolo kedysi Humenné
6
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie