Správy

Humenská nemocnica poskytuje iba akútnu starostlivosť

V nemocnici pribúdajú pacienti s koronavírusom aj nakazení zamestnanci. COVID pracovisko je už plné.

Ilustračný obrázok k článku Humenská nemocnica poskytuje iba akútnu starostlivosť
Zdroj: TASR/AP

Humenská nemocnica zažíva v posledných dňoch nápor pacientov s koronavírusom. Kapacita COVID pracoviska nemocnice v Humennom je aktuálne plne naplnená.

Na reprofilizovaných lôžkach je hospitalizovaných 40 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. V domácej karanténe je zároveň takmer 40 zamestnancov. „Aktuálne dokáže nemocnica poskytovať iba akútnu zdravotnú starostlivosť,“ uviedla komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

„V domácej karanténe je pre nový koronavírus aktuálne 36 zamestnancov nemocnice, približne tretina z tohto počtu sú nezdravotnícki pracovníci,“ priblížila Fedáková stav v humenskej nemocnici. Ako doplnila, spomedzi 40 pacientov hospitalizovaných na reprofilizovaných lôžkach si zdravotný stav dvoch z nich vyžaduje napojenie na pľúcnu ventiláciu.

Ďalšie nemocnice v regióne

Ďalšie dve nemocnice v regióne Zemplína patriace do siete Svet zdravia majú podľa hovorkyne aj napriek karantenizovaným zdravotníkom poskytovať zdravotnú starostlivosť bez obmedzení.

V nemocnici v Michalovciach je podľa Fedákovej v súčasnosti v domácej karanténe 13 zamestnancov. „Na infektologickom pracovisku je aktuálne hospitalizovaných 22 pacientov s potvrdeným novým koronavírusom,“ doplnila. Ďalší traja pozitívni pacienti sú hospitalizovaní na oddelení anesteziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS). Umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden z nich.

Nový koronavírus potvrdili aj šiestim zamestnancom nemocnice vo Vranove nad Topľou, v domácej karanténe je okrem nich ešte jeden pracovník. Na reprofilizovaných lôžkach je tam aktuálne hospitalizovaných 18 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Umelú pľúcnu ventiláciu nepotrebuje žiaden z nich.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie