Tomáš Šuhajda Rôzne

Humenská kapela A Chance to Survive vydala svoj debutový album, pozrite si zábery z krstu

Na svoje si prídu predovšetkým priaznivci štýlov ako post metal, post hardcore či alternative metal.

Ilustračný obrázok k článku Humenská kapela A Chance to Survive vydala svoj debutový album, pozrite si zábery z krstu
4
Galéria

Humenská kapela A Chance to Survive pokrstila svoj debutový album s názvom Ashes to Ashes. Ako pre portál Humenné 24 uviedol spevák kapely Miro Selecký, nahrávací proces odštartoval vo februári 2019 nahrávkou bicích, potom si museli počkať až do júla za košickým štúdiom, kde nahrali gitary, basgitaru a na záver aj spev.

„Dokopy zabralo nahratie všetkých nástrojov a spevov len 4 dni, avšak potom prišiel na rad mixovací a masteringový proces. Ako deadline sme si stanovili začiatok októbra a termín sa našťastie podarilo dodržať. Následne sme album nechali spracovať na CD nosiče a 19. októbra ho na domácom Október mini feste v History Art & Music Clube pokrstili,“ priblížil Miro.

Úlohy krstného otca albumu sa zhostil Juraj Behún, ktorý kapele spravil pre album grafiku a dizajn, a s ktorým spevák Miro hráva v ďalšej humenskej kapele .Stepaside..

Kapelu je podľa jej speváka ťažko zaradiť do konkrétneho žánru, avšak na svoje by si mohli prísť najmä priaznivci štýlov ako post metal, post hardcore či alternative metal.

A čo najbližšie plány kapely? „Tie súvisia s odprezentovaním albumu na koncertoch, ideálne na nejakej menšej šnúre po Slovensku.“

Zaujímavosťou je, že kapela má nahraté už aj bicie nástroje pre ďalších 5 skladieb, ktoré plánuje umiestniť na svoj druhý album. „A ak všetko pôjde podľa plánu, radi by sa doň pustili už začiatkom nového roka,“ doplnil Miro.

Okrem samotného CD sa album Ashes to Ashes nachádza aj na najznámejších hudobných platformách, ako sú YouTube, Spotify, iTunes, Deezer, či Bandcamp.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Koncert kapely A Chance to Survive, na ktorom pokrstila svoj debutový album
4
Galéria
Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie