Ilustračný obrázok k článku Humenné vs. Michalovce: Veľké porovnanie, ako sa darí športu v týchto mestách
Zdroj: TASR

Humenné vs. Michalovce: Veľké porovnanie, ako sa darí športu v týchto mestách

Humenné a Michalovce. Dve centrá Zemplína, ktoré sú porovnávané v rôznych smeroch. A my sme teraz zaostrili na ten športový.

Šport
Šport

Humenné vs. Michalovce: Veľké porovnanie, ako sa darí športu v týchto mestách

Humenné a Michalovce. Dve centrá Zemplína, ktoré sú porovnávané v rôznych smeroch. A my sme teraz zaostrili na ten športový.

Ilustračný obrázok k článku Humenné vs. Michalovce: Veľké porovnanie, ako sa darí športu v týchto mestách
Zdroj: TASR

Boli časy, keď futbalový štadión v Humennom praskal vo švíkoch. Taký zápas s AEK Atény sledovalo 15 000 ľudí. A susedia z o trochu väčších Michaloviec mohli Humenčanom ticho závidieť alebo si sadnúť do auta a prísť sa pozrieť na veľký futbal práve do Humenného. Boli časy, keď Humenné bolo na volejbalovej mape mesto číslo jedna… Boli, ale už nie sú.

Karta sa obrátila a na špičkový šport môžu Humenčania vyraziť inde, napríklad práve do spomínaných Michaloviec. Veď sa na to pozrite. Porovnali sme, ako sa darí jednotlivým na Slovensku najpopulárnejším kolektívnym športom v Humennom a ako v susedných Michalovciach. Zamerané na seniorské tímy.

Futbal

Začnime už spomínaným futbalom. Práve v ňom malo Humenné a bavíme sa nie o až tak dávnej histórii, vždy navrch. Dnes je však situácia iná. MFK Zemplín Michalovce je účastník najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku a navyše postúpil do nadstavbovej skupiny o titul. A Humenné? V meste je treťoligový futbal, hráči miestneho FK si merajú sily vo východnej časti súťaže.

Hokej

Uplynulú sezónu odohrali kluby MHK Humenné a HK Dukla Michalovce v rovnakej súťaži a to v prvej lige resp. druhej najvyššej. Rozdiel je v tom, že kým ten humenský musel počas sezóny riešiť až existenčné problémy a hokejová budúcnosť v Humennom je naďalej veľkým otáznikom, Michalovčania súťaž vyhrali a vyhrali aj baráž o tipsportligovú príslušnosť. HK Dukla Michalovce má za sebou najväčší úspech v histórii klubu a od novej sezóny aj právo účasti medzi slovenskou hokejovou špičkou.

Volejbal

A keď futbal aj hokej prežívali v Humennom posledné roky turbulentné obdobia, športom číslo jedna sa v našom meste stal volejbal. Pravidelne sa tu hralo o titul či európske zápolenia. Ani to však už nejaký ten rok neplatí. VK (ŠK) Chemes sa rozhodol najprv z mesta odísť a potom aj ukončil svoje pôsobenie na volejbalovej mape. A teraz? Seniorský volejbalový tím mužov Humenné nemá, juniorky sú v zmiešanej druhej lige ženy + juniorky a v rovnakej súťaži pôsobia aj ženy z VK Michalovce. Naše boli úspešnejšie, no treba podotknúť, že Michalovce majú svoj tím VK Štart Odeta Michalovce aj v druhej lige mužov. Jedná sa o najnižšie súťaže. Ani vo volejbale tak už v súčasnosti Humenné nemá navrch.

Basketbal

V Humennom pôsobí 1. BK Humenné a hrá druhú ligu mužov, teda najnižšiu súťaž. Michalovce však svoj seniorský tím nemajú vôbec, 1. BK Michalovce je zameraný výlučne na mládež.

A na záver…

Pri porovnávaní to nemožno nespomenúť. Hádzanárky IUVENTA Michalovce. Túto sezónu obhájili víťazstvo v Slovenskom pohári a sú tiež istými víťazkami slovensko-českej MOL ligy. Ďalšie slová sú zrejme zbytočné.

Sumár sumárom porovnávali sme možno aj neporovnateľné. I keď je treba podotknúť, že šport v Michalovciach zažíva obzvlášť úspešné obdobie. Konečný verdikt či výsledok tohto porovnania už nechávame na vás. Tak či onak, ak chcú Humenčania a spol. vidieť na vlastné oči športové súboje slovenskej špičky, môžu, ale najbližšie v Michalovciach.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

A takáto bola v Michalovciach hokejová oslava historického postupu.

Fotonávrat: Michalovských hokejistov takto milujú fanúšikovia!
11
Galéria
Zdroj: www.hkduklamichalovce.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín