Tomáš Šuhajda Samospráva

Humenné už pozná meno nového hlavného kontrolóra. Jeho voľba mala zvláštnu príchuť

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Humennom zvolili na stredajšom rokovaní nového hlavného kontrolóra mesta Humenné.

Ilustračný obrázok k článku Humenné už pozná meno nového hlavného kontrolóra. Jeho voľba mala zvláštnu príchuť
Zdroj: Dnes24.sk

Vzdáte sa svojho hlasovacieho práva v tejto voľbe? Položil rovnakú otázku dvom z ôsmych kandidátov na nového hlavného kontrolóra mesta Humenné poslanec Martin Ruščanský. Okrem Lucii Gališinovej, Jána Hodora, Petra Chomu, Magdalény Lukáčovej, Anny Matyščákovej a Štefana Tichého sa totiž o túto funkciu uchádzali aj mestskí poslanci Peter Pipák a Alena Židová. Ani jeden z nich sa však svojho hlasovacieho práva nevzdal a teoreticky tak mohli hlasovať aj sami za seba.

Mestskí poslanci ešte pred samotnou voľbou rozhodli o spôsobe voľby, pričom sa priklonili k tajnému hlasovaniu. Rokovania sa zúčastnilo 23 z 24 poslancov, v hre teda bolo 23 hlasov.

Prvé kolo meno nového hlavného kontrolóra neprinieslo. Do toho druhého postúpili Alena Židová s počtom hlasom 11, Peter Pipák a Štefan Tichý v ňom dosiahli zhodne po šesť hlasov.

Druhé kolo rozhodlo o tom, že novým hlavným kontrolórom mesta Humenné sa stal Peter Pipák, ktorý v ňom dostal 11 hlasov.

Vo funkcii vystrieda Janu Čandovú.

Peter Pipák v posledných komunálnych voľbách kandidoval na post primátora, svojej kandidatúry sa však vzdal v prospech Miloša Merička. Ten napokon voľby vyhral.

Hlavného kontrolóra volí mestské zastupiteľstvo na obdobie 6 rokov.

Jeho funkčné obdobie sa začína dňom, ktorý je určený ako deň nástupu do práce. Primátor mesta je povinný uzatvoriť zmluvu s úspešným kandidátom k 28. marcu 2020 so 100 % pracovným úväzkom.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie