Ilustračný obrázok k článku Humenné späté s novou módnou značkou: V jej modeloch sa predviedla známa herečka, VIDEO
16
Galéria
Zdroj: Tongelfashion.sk

Humenné späté s novou módnou značkou: V jej modeloch sa predviedla známa herečka, VIDEO

Na internete ponúka unikátnu službu vo forme, v akej ju nikde inde vo svete nenájdete.

Tlačové správy
Tlačové správy

Humenné späté s novou módnou značkou: V jej modeloch sa predviedla známa herečka, VIDEO

Na internete ponúka unikátnu službu vo forme, v akej ju nikde inde vo svete nenájdete.

Ilustračný obrázok k článku Humenné späté s novou módnou značkou: V jej modeloch sa predviedla známa herečka, VIDEO
16
Galéria
Zdroj: Tongelfashion.sk

Tongel fashion. Nová módna spoločnosť nesúca meno jedného z jej majiteľov. Tým druhým je Humenčan Tomáš Šuhajda.

Kontaktoval ma známy, či mu urobím e-shop pre jeho dielňu a pomôžem s propagáciou. Urobil som najprv analýzu trhu a na smerovanie celého projektu sme mali podobné pohľady. Aj keď som k móde nemal špeciálny vzťah, páčila sa mi výzva vybudovať značku s potenciálom presahujúcim hranice Slovenska a dohodli sme sa, že do toho pôjdeme spoločne,“ opísal v skratke svoj vstup do projektu.

(Nielen) pre moletky

Urobili následne niekoľko zásadných zmien a dnes značka Tongel fashion cieli predovšetkým na plnoštíhle zákazníčky, no do budúcnosti chce svoje portfólio rozširovať.

Podstatou však zostáva, že chceme hľadať menej konkurenčné segmenty a vypĺňať trh tým, čo si pýta. Zároveň chceme hľadať a ponúkať v spolupráci s fanúšičkami módy a talentovanými návrhárkami nové trendy,“ ozrejmil T. Šuhajda s tým, že už aj teraz sú ich produkty takmer pre každú, keďže sú k dispozícii od veľkosti 84–69–93 (čo je zhruba 36-ka). Až do veľkosti 148–135–157."

Platí však, že aktuálne je to značka nastavená predovšetkým pre moletky. „Cestu jej razíme dvoma smermi. Cez internet, vďaka ktorému by sme ju chceli dostať rýchlejšie do viacerých európskych krajín a zároveň sme na Slovensku začali budovať sieť partnerských kamenných predajní,“ vysvetlil jeden z majiteľov tejto michalovsko-humenskej spoločnosti.

Online krajčírstvo

Značka sa snaží zaujať poctivým krajčírstvom, kvalitnými hypoalergénnymi látkami a unikátnymi modelmi. Na internete zaviedli pojem Online krajčírstvo a ich e-shopy ponúkajú aj šitie na mieru.

Pri vstupe do obchodu si môžu zákazníčky vybrať, či si chcú prezrieť skladovú ponuku s dodaním do troch dní alebo ponuku online krajčírstva, kde je síce dodanie do 4 týždňov, ale je tam neporovnateľne väčší výber. Zákazníčky si v prípade online krajčírstva navyše volia medzi možnosťami ušitie na mieru a ušitie podľa veľkostí. Pri šití na mieru zákazníčka vyplní svoje telesné miery a požadovanú dĺžku produktu, pri šití podľa veľkostí si tradične vyberie veľkosť.

Šitie na mieru na diaľku síce vo svete existuje, nie je to novinka, ale v takejto forme, v akej sme ho vypracovali a prevádzkujeme my, sme ho nevideli,“ poznamenal T. Šuhajda.

Ako ďalej priznal, napriek tomu medzi zákazníčkami zatiaľ vyhráva šitie podľa veľkostí. Ceny aj podmienky sú pritom rovnaké, do 14 dní je u nich možné vrátiť aj tovar na mieru. „Možno je to kvôli obavám z nesprávneho zmerania sa. Testovali sme už aj aplikáciu, pri ktorej sa zákazníčka odfotí a nám príde jej silueta a presné miery. Je možné, že ju v budúcnosti nasadíme natrvalo,“ uviedol T. Šuhajda a doplnil, že vratky pri tejto možnosti sú ojedinelé.

Móda a kamenné obchody

Aj keď dnešným svetom hýbe internet, snahou Tongel fashion je, aby produkty tejto značky boli k dispozícii aj v kamenných obchodoch. „Takmer denne nám chodia správy, že kde je možné si zaobstarať naše produkty osobne. V móde, podľa nášho názoru, tradičný štýl nakupovania nikdy nevymizne a bude dôležitou súčasťou. Nie len kvôli výberu správnej veľkosti, ale oblečenie si zákazníčky chcú chytiť do rúk, ohmatať, čo cez internet nie je možné,“ vysvetlil Tomáš Šuhajda s tým, že postupne preto hľadajú naprieč Slovenskom predajne pre spoluprácu.

Nejde nám však o čo najväčší počet odberateľov. Skôr hľadáme pre každý okres exkluzívneho partnera, kde aj budeme môcť smerovať záujemkyne o naše produkty,“ doplnil.

Pozrite si malú ochutnávku modelov v pripojenej fotogalérii.

Na videu si môžete pozrieť recenziu na Tongel fashion (pôvodne na doméne www.satypremoletky.sk) od známej Slovenky Renáty Názlerovej, ktorá otestovala ušitie na mieru.

Celú ponuku nájdete na www.tongelfashion.sk.

Zdroj: youtube.com/Renáta Názlerová

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Tongelfashion.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín