Veronika Hunyadiová Samospráva

Humenné si vezme štátnu pôžičku. Kam poputujú peniaze?

Samospráva chce investovať do viacerých projektov a rekonštrukcií. Čo všetko sa v meste dočká opravy?

Ilustračný obrázok k článku Humenné si vezme štátnu pôžičku. Kam poputujú peniaze?
Zdroj: Mesto Humenné

Mesto Humenné si od štátu zoberie bezúročnú návratnú finančnú výpomoc vo výške viac ako 760-tisíc eur. Dôvodom je kompenzácia výpadku dane z príjmov fyzických osôb v tomto roku v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19.

Prijatie štátnej návratnej finančnej výpomoci schválili humenskí mestskí poslanci na svojom zasadnutí 26. augusta. Samospráva musí prijatú bezúročnú finančnú výpomoc od štátu použiť do 31. decembra 2020 s tým, že do konca roka majú uhradiť aj faktúry.

Ako uviedol tlačový referát mestského úradu, radnica chce z týchto zdrojov prioritne financovať predpripravené investičné akcie. Z prostriedkov bude mesto financovať aj práce na odstraňovaní následkov nedávnej povodne a rekonštrukciu mestských komunikácií.

Cesty aj strecha

Najvyššia suma, 200-tisíc eur, pôjde na opravy a údržbu ciest, chodníkov a parkovacích plôch. Rovnakú čiastku mesto využije aj na rekonštrukciu strechy Mestského úradu. Oprava havarijného stavu po povodniach na uliciach Gaštanová a v lokalite Kudlovce bude stáť takmer 182-tisíc eur.

Investičnou akciou nad 100-tisíc eur je aj výstavba oporného múru Sadová – Jilemnického sady. Zvyšné peniaze prerozdelí samospráva na výstavbu odbočovacieho pruhu na Komenského ulici a opravu strechy na materskej škole na Třebíčskej.

Investície do športu

Mestské zastupiteľstvo v Humennom schválilo aj rozpočtové opatrenia mesta. Celkový rozpočet príjmov a výdavkov mesta sa upravil na 36 577 967 eur.

Z rezervného fondu mesta sa použijú zdroje na financovanie kapitálových výdavkov, ako aj na výstavbu hokejbalového ihriska, ktorá bude stáť 35-tisíc eur. Peniaze chce mesto použiť aj na nákup skriniek pre Správu rekreačných a športových zariadení.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie