Tomáš Šuhajda Rôzne

Pódium pri Fontáne lásky chce zmeniť podobu: Pozrite si VIZUALIZÁCIU

Mesto chystá zaujímavý projekt. Zmeny si možno čoskoro všimnete pri Fontáne lásky.

Ilustračný obrázok k článku Pódium pri Fontáne lásky chce zmeniť podobu: Pozrite si VIZUALIZÁCIU
1
Galéria

Humenné chce prestrešiť pódium pri Fontáne lásky. Projekt mesta Humenné sa uchádza o štátnu dotáciu, mestskí poslanci schválili jeho spolufinancovanie.

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja. Zapojilo sa do nej aj mesto Humenné.

Aj s pomocou dotácie od štátu chce humenská samospráva zrealizovať projekt Prestrešenie pódia pri fontáne na Námestí slobody.

„Cieľom predkladanej žiadosti je zlepšiť podmienky pre vystupujúcich na pravidelných kultúrno-spoločenských programoch a to prestrešením na už existujúcom pódiu v centre námestia. Prestrešenie pódia je nevyhnutné vybudovať pre poveternostné vplyvy, ktoré neraz negatívne ovplyvnili pripravované kultúrne predstavenia. Realizáciou projektu sa zvýši kvalita podmienok pre exteriérové vystúpenia,“ uvádza sa v dôvodovej správe, ktorú mali na stole humenskí poslanci počas stredajšieho rokovania.

Tí totiž schvaľovali spolufinancovanie projektu. Jeho predpokladané celkové náklady predstavujú sumu vyše 100-tisíc eur, z vlastných zdrojov by mal žiadateľ o dotáciu hradiť v tomto prípade zhruba polovicu, keďže dotácia môže byť maximálne 50-tisíc eur. Zastupiteľstvo to odkleplo jednohlasne.

V pripojenej galérii si môžete pozrieť vizualizáciu projektu.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

VIZUALIZÁCIA: Humenská samospráva chce prestrešiť pódium pri fontáne
1
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie