Tomáš Šuhajda Hokej

Humenčania nedali Sanoku žiadnu šancu. Čaká ich skupinové finále play-off

HC 19 Humenné najrýchlejším možným spôsobom vyradilo poľský UKS MOSiR Sanok a postúpilo do finále play-off v skupine B.

Ilustračný obrázok k článku Humenčania nedali Sanoku žiadnu šancu. Čaká ich skupinové finále play-off
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

V semifinále play-off skupiny B druhej hokejovej ligy narazili hokejisti HC 19 Humenné na UKS MOSiR Sanok a po dvoch víťazných domácich zápasov vycestovali odohrať zápas či zápasy na ľade svojho súpera.

Keďže séria bola „vypísaná“ na tri víťazné zápasy, už v tom prvom mohli Humenčania potvrdiť postup. A tak sa aj stalo. Domácemu celku nedali žiadnu šancu a zvíťazili 6:2 (0:1, 4:0, 2:1) z ich pohľadu.

V zápase, ktorý sledovalo až 1550 divákov, boli úspešnými humenskými strelcami Ištocy, Hopkovič, Hamráček, Fedorko a dvojgólový Markuš.

V druhom semifinále tej istej skupiny to bolo o čosi napínavejšie a séria sa natiahla na štyri zápasy. Favorit – víťaz základnej časti skupiny B Rimavská Sobota ale napokon prekážku v podobe Bardejova zvládol.

A tak práve tímy HKM Rimavská Sobota a HC 19 Humenné tvoria finálovú dvojicu play-off v skupine B. Séria, ktorá sa bude hrať opäť na tri víťazné zápasy, odštartuje 22. februára.

Vo finále play-off skupiny A na seba narazia MŠK Púchov a HK MŠK Indian Žiar nad Hronom. Víťazi play-off oboch skupín potom na seba narazia vo veľkom finále play-off druhej hokejovej ligy.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie