Humenčan skončil v cele: Takto podľa polície vyčíňal v budove na Mierovej ulici!

Humenskí policajti obvinili z prečinu krádeže 39-ročného muža z Humenného. Toto sa malo podľa mužov zákona odohrať počas noci na Mierovej ulici.

Ilustračný obrázok k článku Humenčan skončil v cele: Takto podľa polície vyčíňal v budove na Mierovej ulici!
Zdroj: TASR

Krajský policajný hovorca Daniel Džobanik uviedol, že obvinený muž sa mal počas noci z nedele na pondelok vlámať do budovy strednej školy na Mierovej ulici v Humennom. „V tej istej budove zároveň sídli istá humenská firma. Na budove rozbil päť okien, vošiel dnu a z priestorov firmy odcudzil štyri zvitky rôznych druhov elektrických káblov, ktoré vyniesol vonku, kde ich v úmysle obnažiť ich kovové časti zapálil a počkal kým káble dohoria,“ povedal Džobanik.

Podľa ďalších slov policajného hovorcu sa následne vrátil do budovy, z ktorej vyniesol ďalšie káble a hadičky patriace tu sídliacej firme. „Presunul sa k vrátnici školy, kde kameňom rozbil jedno z okien, vošiel dnu, kde zvalil mikrovlnú rúru, povyhadzoval veci zo skriniek, hodil na zem elektrický varič v úmysle rozbiť ho a oddeliť jeho hliníkovú časť. Potom vyšiel z vrátnice na chodbu, kde kameňom rozbil sklenenú výplň dverí a v ďalšej miestnosti z chladničky odcudzil a zjedol 4 ks vajec, fašírku a ryžu a zo šatne odcudzil vetrovku, montérky a topánky,“ uviedol ďalej Džobanik.

Ani tu však podľa polície neskončil. „Vyšiel na poschodie, kde na chodbe rozbil sklenenú výplň dverí, zobral dve fľaše alkoholu a jednu vína a z týchto sa napil. Na poschodí rozbil sklenenú výplň ešte na jedných dverí a tiež na viacerých miestach v rôznych miestnostiach nazhromaždil za účelom odcudzenia zváračku plastových trubiek, 4 ks zvitkov medeného káblu, viacero predlžovacích káblov, aku vŕtačku, uhlovú pílu, plastový kufrík s náradím, rôzne elektrické náradie a viacero zvitkov elektrických káblov rôzneho druhu,“ doplnil Džobanik s tým, že spôsobená škoda zatiaľ vyčíslená nebola. Dodal, že policajti muža zadržali ešte v tú noc, krátko po krádeži a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame