Krimi

Hraničiari mali na ukrajinskej hranici rušno

Polícia zadržala niekoľko nelegálnych migrantov rôznych národností.

Ilustračný obrázok k článku Hraničiari mali na ukrajinskej hranici rušno
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

V blízkosti slovensko-ukrajinskej štátnej hranice zadržali policajti hraničnej kontroly v uplynulých dňoch hneď niekoľkých migrantov. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

Policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Ubľa mali na základe kamerového záznamu pri hraniciach zadržať Bielorusa a Gruzínca.

„Keďže hranicu prekročili nelegálne a nemali žiadne povolenie na pobyt, boli administratívne vyhostení so zákazom vstupu do členských štátov EÚ na tri roky a odovzdaní do rúk ukrajinským policajtom,“ informovala polícia.

Vyhostení z krajiny

Päť osôb z Afganistanu a štyroch Bangladéšanov obcami Baškovce (okres Humenné) a Horňa (okrese Sobrance) zadržali policajti mobilnej zásahovej jednotky. Všetci cudzinci boli podľa polície bez cestovných dokladov.

„Lustráciou v informačných systémoch policajti zistili, že jeden z Bangladéšanov bol pred rokom z územia SR administratívne vyhostený so zákazom vstupu po dobu troch rokov,“ doplnila polícia s tým, že voči tomuto cudzincovi podal poverený policajt podnet na jeho vzatie do väzby.

Ostatní členovia skupiny boli administratívne vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a všetkých členských štátov EÚ po dobu troch rokov, pričom boli zatiaľ eskortovaní do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach.

Posledným prípadom nelegálneho prekročenia slovenskej štátnej hranice na východe krajiny je zadržanie maloletej osoby z Bangladéša bez sprievodu. Maloletého si prevzali pracovníci úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a zabezpečili jeho umiestnenie v centre pre deti a mládež.

Ako uviedla polícia, všetci zadržaní cudzinci sa podrobili testu na COVID-19 s negatívnymi výsledkami.

COVID - NECOVID, NELEGÁLNA MIGRÁCIA JE V PLNOM PRÚDE: TOTO SÚ NOVÉ PRÍPADY ZA POSLEDNÉ DNI Policajti z obvodného...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, August 12, 2020
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie