Hokej

HC 19 Humenné vstúpilo do play-off: Michalovské posily, množstvo divákov a dve víťazstvá

Odštartovalo play-off druhej hokejovej ligy. Prvú prekážku pre HC 19 Humenné v ňom predstavuje poľský celok UKS MOSiR Sanok.

Ilustračný obrázok k článku HC 19 Humenné vstúpilo do play-off: Michalovské posily, množstvo divákov a dve víťazstvá
Zdroj: Dnes24.sk

„Už počas tohtoročnej sezóny došlo k rokovaniam medzi klubmi HK Dukla Ingema Michalovce a HC 19 Humenné, na ktorých sa preberala možná dlhodobá spolupráca klubov. Z tohto dôvodu HK Dukla Ingema Michalovce sa rozhodla k dnešnému dňu uvoľniť Ladislava Hopkoviča, Lukáša Hamráčeka a Damiána Novického, aby nám pomohli k vytúženému cieľu a to je postup do 1. Slovenskej hokejovej ligy,“ informoval HC 19 Humenné deň pred štartom play-off druhej hokejovej ligy.

Humenné, druhý celok základnej časti skupiny B „vyfasovalo“ v semifinále tretí celok tejto skupiny a teda poľský UKS MOSiR Sanok. Prvé dva zápasy sa odohrali na humenskom ľade uplynulý víkend.

V tom prvom, ktorý bol na programe v sobotu prvého februára, zvíťazili Humenčania pred 1353 divákmi 4:2. Úspešnými humenskými strelcami boli Fajčák, Ištocy, Fedorko a Nagy.

O deň neskôr si cestu na zimný štadión našlo ešte o niečo viac divákov, konkrétne 1458. A domáci hráči ich potešili jednoznačným víťazstvom 8:2. Do listiny strelcov sa zapísali Hopkovič, Fajčák, Ferenc, Farkaš, Šándor a Hamráček, ktorý dosiahol hattrick.

Tretí zápas sa odohrá na ľade poľského celku 8. februára. Semifinále play-off sa hrá na tri víťazné zápasy a teda už v tomto najbližšom dueli môžu Humenčania potvrdiť postup. Ak neuspejú, o deň neskôr odohrajú na ľade súpera aj štvrtý zápas. V prípade rozhodujúceho piateho duelu by sa séria opäť presťahovala do Humenného.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie