Tomáš Šuhajda Hokej

HC 19 Humenné dvakrát vyhralo na ľade Rimavskej Soboty a len krok ho delí od finále

Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa stali víťazmi základnej časti skupiny B. No skupinové finále play-off je, zdá sa, už iná káva.

Ilustračný obrázok k článku HC 19 Humenné dvakrát vyhralo na ľade Rimavskej Soboty a len krok ho delí od finále
Zdroj: TASR

Cez víkend sa odohrali prvé dva zápasy skupinových finálových sérií v druhej hokejovej lige. V „béčku“ sa proti seba postavili HKM Rimavská Sobota a HC 19 Humenné. Dejiskom prvých zápasov bol zimný štadión v Rimavskej Sobote, nakoľko práve tím z južného Slovenska opanoval základnú časť skupiny B.

O to prekvapivejšie pre mnohých môžu byť výsledky týchto prvých dvoch zápasov. V sobotu rozstrieľali Humenčania domácich 7:2, pričom úspešnými strelcami hostí boli Vaško, Ištocy, Hamráček, Hopkovič, Horvát, Ondrej a Fedorko.

Rimavská Sobota mala šancu napraviť si chuť hneď na ďalší deň, ale opäť narazila. HC 19 Humenné zvíťazilo 5:3 a v sérii vedie 2:0. Sieť Rimavskej Soboty napli Nagy, Mesaroš (2), Fedorko a Hamráček.

Skupinové finále sa hrá na tri víťazné zápasy, o všetkom tak môže rozhodnúť už najbližší zápas, ktorý sa odohrá v sobotu 29. marca na humenskom ľade. Úvodné buly hodí rozhodca o 17:00 hod. V prípade, že sa z víťazstva budú tešiť hostia, ďalší zápas bude na programe hneď o deň na to, na rovnakom mieste a v rovnakom čase.

Finálová séria v skupine A začala vyrovnanejšie, oba tímy – MŠK Púchov a HK MŠK Indian Žiar nad Hronom si pripísali po jednom víťazstve.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: archív, zimný štadión v Rimavskej Sobote

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie