FOTO: Zoznámte sa s Riškom, prvým Humenčanom roka 2018

Na druhý deň nového roka sa na gynekologicko–pôrodníckom oddelení humenskej nemocnice ozval detský plač. Narodil sa Riško, prvý Humenčan roka 2018.

Štyridsaťpäť minút po polnoci 2. januára sa mamičke Silvii narodil prvorodený synček Richard s mierami 3 650 g a 51 cm. Ten je zároveň prvý novoročný Humenčan.

Ako ďalej informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, mamičku so synčekom v piatok navštívila aj humenská primátorka Jana Vaľová. „Malému Humenčanovi zaželala do života veľa zdravia a šťastia a darovala mu veľkú plyšovú hračku. Mamičke zagratulovala k rozkošnému prírastku, odovzdala kyticu, darčekový balíček a finančnú hotovosť,“ uviedla M. Dochánová.

Doplnila, že okrem toho primátorka navštívila aj ďalšie mamičky s novoročnými detičkami, napríklad mamičku Zuzanu z Lackoviec, ktorej dvojičky Hanka a Janka boli vôbec prvé novoročné bábätká v humenskej nemocnici aj na Zemplíne, prišli na svet krátko po polnočnej oslave Nového roka. Viac o tom sa dočítate tu.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame