FOTO: Prípravy na letnú sezónu na Šírave sú v plnom prúde. Aké novinky môžeme čakať?

Prípravy na tohtoročnú letnú sezónu na Zemplínskej šírave sú v plnom prúde. Pozrite si aktuality zo stredísk pod správou obce Kaluža.

Obec Kaluža, ktorá spravuje časť strediska Medvedia hora a oblasti Kaluža a Kamenec, sa okrem bežnej údržby pustila aj do rekonštrukcie verejného osvetlenia. Počas sezóny chcú návštevníkov prilákať paraglajdingom, pripravujú aj „špacirki po okolí“.

Nový chodník

Ako informoval starosta obce Kaluža Ján Čuchran, už po zime začali s oživovaním jednotlivých inžinierskych sietí. „Teraz pripravujeme na sezónu okrem iného pláže, bazén, sociálne zariadenia a samozrejme kosíme,“ priblížil situáciu s tým, že v tomto roku obnovujú aj verejné osvetlenie. „Mal by byť urobený aj nový chodník, čo by malo prispieť k zvýšeniu úrovne Zemplínskej šíravy,“ doplnil.

Údržba letoviska stála obec v tomto roku doteraz približne 15 000 eur. Výdavky na zabezpečenie nového osvetlenia predstavujú okolo 9 500 eur. Stredisko Kaluža má k dispozícii spolu viac ako 100 ubytovacích kapacít. Počas sezóny zamestnáva obec do 50 ľudí.

18. júna…

Otvorenie sezóny plánujú na 18. júna. Počas leta ponúknu návštevníkom paraglajding, pre deti prichystali rôzne atrakcie, pripravili aj folklórne slávnosti. Novinkou sú tzv. špacirki po okolí. Turisti by mali možnosť okrem stredísk spoznať aj miestne kultúrne pamiatky či liturgické chrámy v okolí. Organizátori projektu by sa chceli zamerať tiež na prírodu a záujemcom ukázať napr. Vinianske jazero či Morské oko.

Zdroj: TASR