Iné športy

Dve humenské plavkyne na majstrovstvách SR juniorov: Ako sa darilo Eme a Nine?

Na Pasienkoch v Bratislave v krytom 50 metrovom bazéne sa stretlo 298 plavcov zo 49 klubov. Na programe totiž boli majstrovstvá SR juniorov. Aj s humenskou účasťou.

Ilustračný obrázok k článku Dve humenské plavkyne na majstrovstvách SR juniorov: Ako sa darilo Eme a Nine?
5
Zdroj: PK Chemes Humenné

Z Plaveckého klubu Chemes Humenné sa na tieto majstrovstvá nominovali dve plavkyne – Ema Borščová a Nina Trebiškovská. V sprievode trénera Tomahogha absolvovali humenské juniorky deväť štartov.

Ema Borščová si umiestnením v rozplavbách na 200m prsia vyplávala účasť vo finále tejto disciplíny. Osobný rekord 2:58,17 ju vo finále zaradil na siedmu priečku na Slovensku. Ďalšie siedme miesto si získala disciplíne 1500 m voľný spôsob – 19:57,06.

Nina Trebišovská v motýliku na 200m skončila na peknom jedenástom mieste a 1500 m voľným spôsobom doplávala na 17. pozícií. Spolu si zlepšili šesť osobných rekordov.