Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  26 °C
Hokej

Druhá hokejová liga po prvých zápasoch? Tejto štatistike kraľuje hráč MHK Humenné

Druhá hokejová liga má za sebou prvých šesť kôl. A v základnej skupine B, teda východ, okupuje prvú priečku MHK Humenné. Čo odhalili úvodné zápasy?

Ilustračný obrázok k článku Druhá hokejová liga po prvých zápasoch? Tejto štatistike kraľuje hráč MHK Humenné
Foto: Rastislav Búgel

Humenčania vedú svoju skupinu, totožný počet bodov majú však aj ďalšie dva tímy – HKM Rimavská Sobota a MHK Martin. A práve tieto mančafty s rovnakou bilanciou ako Humenné 5 víťazstiev a 1 prehra sa zdajú byť azda najvážnejšími súpermi MHK Humenné v tejto skupine.

Vo vzájomných zápasoch porazil Martin Rimavskú Sobotu 9:3, humenský tím si poradil s Martinom na domácom ľade 6:3.

A práve túto sobotu ho taktiež na domácom ľade čaká súper z Gemera. Úvodné buly zápasu hodí rozhodca o 17:30 hod.

Zaujímavý je aj pohľad na individuálne štatistiky hráčov v druhej hokejovej lige, pričom hokejisti MHK Humenné zastávajú popredné miesta.

V rámci oboch skupín sa v tabuľke produktivity o druhú priečku delí ľavé humenské krídlo Juraj Dancsák a na tretej je náš pravý krídelník Filip Vaško. Len o jediný bod vedie celú túto štatistiku Libor Káčer z Partizánskeho.

V štatistike plus / mínus však už aktuálne dominuje obranca MHK Humenné Ľubomír Buraľ s bilanciou +18. A práve tomuto hráčovi sa nedávno dostalo aj krásnej pocty. Stal sa vôbec najlepším obrancom uplynulej sezóny druhej hokejovej ligy. Viac sa dočítate tu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk