Iné športy

Parádny úspech humenského plávania. Dominik Luksaj sa stal vo vekovej kategórii mladších žiakov majstrom ale i vicemajstrom Slovenska!

Ilustračný obrázok k článku Dominik (11) v prsiarskej stovke nenašiel premožiteľa: Humenné má majstra Slovenska!
Zdroj: PK Chemes Humenné

Bratislavský bazén na Pasienkoch v dňoch 23. – 25. júna bol plný mladých borcov, ktorí mali chuť na medaily. Letné Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších žiakov (11 – 12 ročných) v plávaní boli záverečným vrcholným podujatím letnej plaveckej sezóny.

V 50-metrovom bazéne sa tam stretlo 294 pretekárov (141 chlapcov a 153 dievčat), ktorí reprezentovali 49 slovenských plaveckých klubov. Z Plaveckého klubu Chemes Humenné sa svojimi výkonmi počas sezóny na Pasienky nominovali desiati plavci – päť chlapcov a päť dievčat.

Majster i vicemajster

A humenská družina pod vedením trénerov Mariána Tomahogha a Jozefa Luksaja sa vôbec nestratila. 11-ročný Dominik Luksaj zaplával zlaté prsia na 100 metrov a patrí mu titul Majster SR pre rok 2017! Časom 1:26.60 si vylepšil aj klubový rekord v tejto disciplíne. V prsiach na 200 metrov dosiahol druhý najlepší čas a k zlatu si domov pribalil aj striebornú medailu. Dvakrát v polohovke na 200 m a 400 m doplával na šiestom mieste. Kolekciu medailí skompletizoval bronzom za štafetu 4 × 100 m PP – 5:16.51, kde plával spolu s Borisom Baricom, Martinom Jánom Vaceľom a Michalom Pandošom.

Klubové rekordy

Dvanásťročný Boris Barica sa okrem štafety presadil aj individuálne v znaku na 100 m – 1:16.23, čo znamenalo tretie miesto – bronzová medaila. V znaku na 200 m doplával na piatom mieste. Timotej Leško vytvoril tiež klubový rekord jedenásťročných v štvorstovke voľným spôsobom – 5:37.77, no stačilo to iba na siedme miesto na týchto majstrovstvách. Na polovičnej vzdialenosti doplával na ôsmom mieste. Martin Ján Vaceľ v polohovke na 400 metrov vytvoril ďalší klubový rekord 12-ročných časom 6:02.16 a obsadil piate miesto. Šiesty skončil v motýliku na 200 m. Michal Pandoš dvakrát doplával na dvanástom mieste 200 m prsia a 400 m voľný spôsob.

Dievčatá bez medaile

Dievčatá na medaily nedosiahli. Najbližšie k medaile bola 11-ročná Zuzana Pavlíková, ktorá v motýliku na 100 metrov časom 1:20.19 skončila na smolnom štvrtom mieste. Piata doplávala polohovku na 400 metrov, siedma 100 m voľným spôsobom a deviata polohovku na 200 m. Ema Borščová dvakrát dohmatla siedma 100 m a 200 m motýlik, ôsma bola v polohovke na 400 metrov a deviata v polohovke na 200 m. Anna Stephanie Buhajová sa dvakrát umiestnila na ôsmom mieste 100 m motýlika a 400 m polohové preteky. Viktória Vrábľová 200 m prsia zvládla deviata a 100 m prsia doplávala trinásta. Nina Trebišovská sa v motýliku na 200 m umiestnila na trinástej pozícii a v motýliku na 100 m skončila štrnásta. V disciplíne 4 × 100 m polohové preteky dievčatá v zložení Vrábľová, Borščová, Pavlíková a Buhajová obsadili ôsme miesto na Slovensku.

Informácie pre náš spravodajský portál poskytol PK Chemes Humenné.

Na fotke: Dominik Luksaj