Rôzne

Dobrovoľníci v humenskej nemocnici: Pacientom núkajú občerstvenie počas horúcich dní

Dobrovoľníci počas augusta vo vybraných dňoch ponúkajú v humenskej nemocnici, najmä pri ambulanciách, nápoje či sladké občerstvenie pacientom.

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľníci v humenskej nemocnici: Pacientom núkajú občerstvenie počas horúcich dní
4
Galéria
Zdroj: Svet zdravia

„Horúce letné dni sú náročné azda pre každého z nás, pre starších pacientov, ktorých trápi zdravotný problém, obzvlášť. S dobrovoľníkmi nášho projektu Krajší deň sme sa preto rozhodli im chvíle v nemocnici počas leta čo najviac spríjemniť. Tri dni v týždni im tak ponúkame niečo malé na osvieženie,“ vysvetľuje Jana Copková, sociálna pracovníčka a koordinátorka dobrovoľníckeho projektu Krajší deň v humenskej nemocnici.

Dobrovoľníci od utorka do štvrtka ponúkajú pacientom, ale aj personálu osvieženie v podobe pohára vody s čerstvou mätou a citrónom, kávu či melón. Pacienti ich môžu nájsť najmä pri ambulanciách v pavilóne B a na chirurgii v pavilóne A v čase od 9:00 do 11:00 hod.

„Pacienti boli milo prekvapení a vďační za takúto pozornosť počas doby čakania k lekárovi, či pri hospitalizácii na oddelení,“ dodala Copková.

Krajší deň je dobrovoľnícky projekt, ktorý funguje už v desiatich nemocniciach siete Svet zdravia. V humenskej nemocnici ho odštartovali ešte v roku 2016.

Pacientom na detskom oddelení a oddelení dlhodobo chorých sa jednu či dve hodiny denne venujú dobrovoľníci, aby im chvíle v nemocnici spríjemnili. Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo sú len mlčky nablízku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

OBRAZOM: Dobrovoľníci núkajú pacientom v humenskej nemocnici občerstvenie
4
Galéria
Zdroj: Svet zdravia
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie