Správy

Do ochranného pásma Stariny sa počas Dušičiek dostanete aj autom

Vjazd áut bude povolený za dodržiavania prísnych podmienok. S čím treba počítať?

Ilustračný obrázok k článku Do ochranného pásma Stariny sa počas Dušičiek dostanete aj autom
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Vjazd motorových vozidiel do ochranného pásma vodnej nádrže (VN) Starina bude počas obdobia Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých možný nad rámec vydaných povolení. Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) tak chce umožniť rodinným príslušníkom navštíviť miestne cintoríny.

Vodohospodári o tom informovali na sociálnej sieti. Vstup do ochranného pásma II. stupňa VN je v dňoch od 23. októbra do 4. novembra možný za dodržania niekoľkých podmienok.

Čo musíte dodržať?

„Vjazd motorových vozidiel je možný iba cez vrátnicu pri VN Starina. Pri vstupe bude na vrátnici nahlásené EVČ motorových vozidiel a počet prepravovaných osôb,“ uvádzajú vodohospodári. Vstupujúce osoby sú povinné dodržiavať všetky podmienky súvisiace s hospodárením v ochrannom pásme vodného zdroja.

Zároveň upozorňujú, že vstup do ochranného pásma I. stupňa je zakázaný. Pripomínajú aj dodržiavanie doteraz prijatých opatrení Úradu verejného zdravotníctva na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Ako štátny podnik uzatvára, zverejnené rozhodnutie môže byť v prípade zhoršenia epidemickej situácie prehodnotené.

„Zároveň upozorňujeme, že sú zakázané akékoľvek činnosti, ktoré by mohli poškodiť alebo ohroziť množstvo a kvalitu vody alebo zdravotnú bezchybnosť vody vodárenského zdroja VN Starina,“ dopĺňa SVP.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie