Do humenskej osady Podskalka zavíta cez víkend Mikuláš: Rozdá 400 balíčkov

Občianske združenie Róm Podskalky v spolupráci s partnermi pripravilo už 4. ročník mikulášskeho podujatia, na ktorom sa všetkým deťom i mládeži rozdá 400 balíčkov.

Ilustračný obrázok k článku Do humenskej osady Podskalka zavíta cez víkend Mikuláš: Rozdá 400 balíčkov
Foto: Ľubomír Hudačko

Ako informoval Peter Kudráč z OZ Róm Podskalky, myšlienka projektu vznikla u poľských partnerov. „Jej cieľom bolo, aby aj rómske deti oslavovali Mikuláša vo veľkom štýle,“ vysvetlil. Súčasťou podujatia je kultúrny program, ktorý deti pripravujú už niekoľko týždňov. Vystúpia tiež Gipsy Junex, Gipsy Angels Band a tanečný súbor Gipsy Angels.

Balíčky zabezpečili partneri prostredníctvom materiálnej a finančnej podpory. „Mladšie si v nich nájdu hlavne sladkosti, tí starší aj hygienické potreby,“ povedal Kudráč. Deti sa na túto akciu veľmi tešia. Naučili sa básničky, pesničky, budú aj tancovať. „Aj takýmto spôsobom ich chceme motivovať k spolupráci a rozvoju,“ doplnil s tým, že v tomto roku potvrdili účasť na akcii aj nový primátor poľského mesta Sanok a tiež nový primátor Humenného.

Mikuláš pre všetky deti Podskalky, ako si podujatie organizátori nazvali, príde do osady v sobotu 8. decembra o 16:00 hod. Projekt je v tomto roku financovaný z Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Občianske združenie Róm Podskalky sa venuje práci s rómskou komunitou od roku 2014. Začínali s mládežou, aktuálne sa zaoberajú aj humanitárnou pomocou, realizujú vzdelávacie aktivity, venujú sa aj kultúre. Veľkú podporu v tejto súvislosti majú podľa Kudráča u zahraničných partnerov.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Mikuláš bol aj v na humenskom námestí a s deťmi slávnostne rozsvietil vianočný stromček. Pozrite si ho.

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: TASR