Rôzne

Deň sv. Huberta v Humennom? Podujatie prilákalo stovky návštevníkov, VIDEO

Humenský kaštieľ a jeho okolie hostili cez víkend 7. ročník Dňa sv. Huberta. Prinášame vám zábery z tohto podujatia, na ktoré si našli cestu stovky návštevníkov.

Zdroj: Dnes24.sk

Deň sv. Huberta v Humennom spoločne zorganizovali Obvodná poľovnícka komora a Regionálna organizácia slovenského poľovníckeho zväzu z troch okresov, a to Humenné, Medzilaborce a Snina.

„Počas dnešného dňa sme odprezentovali poľovnícke tradície a zvyky nielen pre poľovnícku, ale aj laickú verejnosť. V rámci programu mohli diváci počuť a vidieť trubačov z Prešova, vábenie zveri aj simuláciu rôznych zvukov zvierat v prírode,“ priblížila Silvia Perinajová z organizačného výboru.

Okrem toho sa na akcii prezentovali poľovnícke psy, konkrétne kynologická skupina Eurocanis, či sokoliarstvo Kanát. Deti mali k dispozícii rôzne stánky lesnej pedagogiky, ktoré pripravili Lesy SR a pre najmladších návštevníkov rôzne aktivity zorganizovala aj Štátna ochrana prírody. „Mohli si vyskúšať tiež jazdu na koni i lukostreľbu. Súčasťou programu bola aj súťaž vo varení gulášu, či v hádzaní flinty do žita,“ dodala Perinajová s tým, že na akcii sa tiež prezentovali miestne poľovnícke združenia.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov prezentovať a propagovať poľovnícku činnosť najmä laickej verejnosti. „Môžem povedať, že nám každoročne stúpa návštevnosť, je to možno aj tým, že organizáciu striedame a každý rok je podujatie v inom okrese. Tým pádom aj to zloženie návštevníkov sa mení. Verím, že z tohto ročníka odišli všetci spokojní a prídu aj o rok,“ uzavrela Perinajová.

Pozrite si Deň sv. Huberta v Humennom aj na fotkách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

FOTKY z humenského parku: Takto to vyzeralo na Dni sv. Huberta
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie