Správy

Cyklisti sa budú v Poloninách orientovať ľahšie: Na cyklotrasách vynovia značenie

Záujem o cykloturistiku v Poloninách rastie. Nové značenie má skvalitniť podmienky pre turistov, ktorí prichádzajú na bicykli.

Ilustračný obrázok k článku Cyklisti sa budú v Poloninách orientovať ľahšie: Na cyklotrasách vynovia značenie
Zdroj: TASR

Cyklotrasy v Poloninách dostávajú v týchto dňoch nové značenie. Nezisková organizácia Aevis tak chce skvalitniť jestvujúcu infraštruktúru pre tých, ktorí chodia do regiónu na cykloturistiku. Povedala to projektová manažérka organizácie propagujúcej značku Poloniny – Neskutočne skutočné Zuzana Burdová.

„Obnovu maľovaného značenia a dopĺňanie cykloturistických smerovníkov realizujeme na všetkých cyklotrasách v okrese Snina aj s presahom do okresu Medzilaborce. Je tam totiž Cyklochodník umenia, ktorý prepája Sninský kaštieľ s Múzeom moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborci­ach,“ priblížila Burdová.

Spolu ide o desať cyklotrás s celkovou dĺžkou takmer 263 kilometrov. Podľa jej slov asi 40 percent cyklochodníkov na území Polonín sa nachádza v lesnom teréne a ide o trasy vhodné pre horské alebo trekingové bicykle. Väčšinu však tvoria „jednoduchšie cesty“ a tiež trasy po komunikáciách prvej a druhej triedy.

Záujem rastie

Ako Burdová doplnila, o cykloturistiku v regióne Polonín je zo strany verejnosti čoraz väčší záujem. „Aj keď sme našu požičovňu bicyklov zriadili pri informačnom centre na Sninských rybníkoch až 1. augusta, záujem o službu bol počas leta veľký. Boli aj dni, keď sme mali všetkých desať bicyklov v teréne a nemohli sme uspokojiť ďalších záujemcov,“ povedala.

Obnovu značenia, ktorú Aevis realizuje v spolupráci s detskou organizáciou Fénix a finančnou podporou Slovenského cykloklubu, vykonávajú v teréne dvaja akreditovaní cykloznačkári s dvoma pomocníkmi. Aj napriek zdržaniu spôsobenému daždivým počasím v októbri by mali mať všetky cyklochodníky v Poloninách značenie obnovené do konca novembra.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie