Veronika Hunyadiová Správy

Cintorín v Humennom rozšírili o stovky miest. Aké novinky ešte pribudli? FOTO

Rozšírenie mestského cintorína sa stihlo v predstihu. Pozrite sa, čo tam okrem novej plochy pribudlo.

Ilustračný obrázok k článku Cintorín v Humennom rozšírili o stovky miest. Aké novinky ešte pribudli? FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mesto Humenné

Mesto Humenné ukončilo prvú etapu rozšírenia mestského cintorína. Nový hrobový priestor odovzdal zhotoviteľ s časovým predstihom. Cintorín sa rozšíril o 834 hrobových miest, čo podľa radnice v časovom horizonte znamená niečo viac ako štyri roky.

Nový hrobový priestor poskytnú tri oddelené plochy, jedna veľká a dve menšie. Na cintoríne vznikli nové chodníky s asfaltovým podkladom, chodníky zo zámkovej dlažby so šírkou. Zrealizované je ozvučenie, ktoré má vývod štyrmi reproduktormi, pribudlo osem osvetľovacích stožiarov a deväť osvetľovacích telies.

Čaká sa na kolaudáciu

Odoslaná už bola aj žiadosť na kolaudačné konanie stavby, samotná kolaudácia by sa mala udiať do mesiaca. „Pôvodne bol termín ukončenia prác stanovený na koniec septembra. Stihli sa v predstihu, čo ma teší, stojíme pred vydaním kolaudačného rozhodnutia. So stavbou som spokojný. Je tam nová infraštruktúra – chodníky, vyskúšané osvetlenie i ozvučenie. To, čo bolo stanovené projektom, je realizované,“ konštatoval primátor mesta Miloš Meričko

Prvá etapa projekut Rozšírenie mestského cintorína v Humennom sa realizovala na celkovej ploche 6 720 metrov štvrocových a stála 146 700 eur.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie