Rôzne

Chystajú sa ukážky pozemných aj vzdušných bojov: Zažite návrat do 2. svetovej vojny

Karpaty 1944. Takýto názov nesie podujatie, ktoré sa už tento týždeň uskutoční v Medzilaborciach a zaiste bude veľkým lákadlom pre mnohých.

Ilustračný obrázok k článku Chystajú sa ukážky pozemných aj vzdušných bojov: Zažite návrat do 2. svetovej vojny
Zdroj: TASR

V sobotu 14. septembra sa v susedných Medzilaborciach uskutoční podujatie Karpaty 1944. Jeho začiatok je naplánovaný na 12:00 hod. Čo čaká návštevníkov?

Od 14:00 hod. si môžete pozrieť ukážku pozemných (sovietsky tank T-34 vs. nemecký hakl), ale aj vzdušných bojov. Predvedie sa spolu až 8 lietadiel.

Toto podujatie sa koná v rámci mikroprojektu Po stopách druhej svetovej vojny a uskutoční sa v priemyselnej zóne v Medzilaborciach (Mierová ulica).

Ešte pred samotným hlavným program- spomínanými ukážkami, si návštevníci môžu obzrieť statické ukážky pozemných ( tank T-72, BVP-1, samohybná kanónová húfnica Zuzana a pod.) a vzdušných síl (vrtuľník Sikorsky UH-60M Black Hawk alebo Mi-17).

Podujatie je verejné a teda vstup naň voľný.

Vedeli ste, že obec Kalinov v okrese Medzilaborce je vôbec prvá oslobodená obec na území bývalého Československa počas druhej svetovej vojny? Túto skutočnosť v obci pripomína viacero artefaktov. Pozrite si pripojenú archívnu fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Kalinov: Prvá oslobodená obec v Československu počas druhej svetovej vojny
7
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie