toš Rôzne Správy

Chcú maximálne využiť čas, keď sú deti doma. MŠ Partizánska zmení svoj vzhľad

Stavenisko je už odovzdané. Materská škola Partizánska 20 a 22 na Sídlisku pod Sokolejom v Humennom prechádza veľkou rekonštrukciou.

Ilustračný obrázok k článku Chcú maximálne využiť čas, keď sú deti doma. MŠ Partizánska zmení svoj vzhľad
Zdroj: MsÚ Humenné

Ako informoval Miroslav Turčan, vedúci Odboru koncepcie a rozvoja mesta na Mestskom úrade (MsÚ), ide o ďalší z projektov, na ktorý bol schválený nenávratný finančný príspevok z Európskej únie, konkrétne z Operačného programu kvalita životného prostredia, kde poskytovateľom je Slovenská inovačná a energetická agentúra.

„Projekt rieši zníženie energetickej náročnosti obidvoch objektov, časti 20 a 22,“ vysvetlil.

Vymenia sa okná, dvere, z dôvodu zefektívnenia vykurovacieho systému sa nainštalujú rekuperačné jednotky a vnútorné inštalačné práce budú slúžiť k zníženiu energetickej náročnosti budovy.

Čo ešte?

„Zrealizuje sa zateplenie obvodového plášťa a nová fasáda, zateplenie striech, v exteriéri sa zlikvidujú staré terasky a urobia nové povrchy. Projekt hovorí o farebnosti fasády – mala by byť červená, žltá, šedá, biela. Nebránime sa však vašim požiadavkám, čo sa farebnosti týka. Termín je pätnásť mesiacov, urobíme všetko, aby sme ho skrátili, dúfajme, že vzhľadom na situáciu nenastanú komplikácie. Deti nechodia do škôlky, chceme ten čas maximálne využiť. Možno bude harmonogram úplne iný a budeme postupovať práve rýchlejšie a v pavilónoch, kde je to voľné. Je to z tohto hľadiska určité plus," priblížil Viktor Gajdoš zo spoločnosti Chemkostav HSV akciová spoločnosť, ktorá je zhotoviteľom stavby.

Po pavilónoch

Rekonštrukcia sa začína s niekdajšou časťou 20, teda s pavilónom D. Aktuálne materská škola eviduje 180 detí. „Bude sa robiť po pavilónoch. Keď sa jeden dokončí, v prípade, ak by deti nastúpili, presunú sa. Pavilóny máme dvojtriedne, to znamená, že jedna trieda je dolu, druhá na poschodí," vysvetlila riaditeľka MŠ Partizánska 22 Ingrid Hirjaková.

Veronika Lattová z tlačového referátu MsÚ doplnila, že predpokladaná výška investície v zmysle zmluvy o dielo je takmer 828 000 eur s DPH, pričom 95% nákladov bude hradených z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu SR.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie