Samospráva

Cena mesta Humenné: Už je známe, kto ju v tomto roku dostane

Cena mesta sa bude udeľovať aj tento rok. Pozrite si, komu bude počas Pamätného dňa Humenného odovzdaná.

Ilustračný obrázok k článku Cena mesta Humenné: Už je známe, kto ju v tomto roku dostane
Zdroj: Dnes24.sk

Mestskí poslanci na svojom tohtotýždňovom zasadnutí rokovali okrem iného aj o mestských oceneniach, ktoré sa budú odovzdávať v tomto roku. Konkrétne schvaľovali to, komu z navrhnutých budú udelené a odovzdané počas Pamätného dňa mesta Humenné.

Cenu mesta Humenné teda dostane Tatiana Macková, ktorá pracuje v humenskej nemocnici na detskom oddelení, v súčasnosti aj ako primárka tohto oddelenia. Veľa rokov pôsobila aj ako pedagóg na Strednej zdravotníckej škole v Humennom. Ďalšou ocenenou bude Jana Nemčíková, ktorá už od roku 1975 pôsobí ako pedagóg hry na akordeóne na tunajšej ZUŠ-ke. Do tretice, Cena mesta Humenné bude v roku 2019 udelená aj Slovenskému Červenému krížu – územný spolok Humenné, ktorý dlhoročne sústreďuje pozornosť na tých najzraniteľnejších v našom meste a okolí.

Okrem toho bude udelená aj Cena dobrovoľník mesta Humenné a to konkrétne Kataríne Kočanovej, ktorá dlhoročne neúnavne a systematicky venuje svoj voľný čas ľuďom a zvieratám bez domova a mimo rodín a tiež Jozefovi Levkovi. Ten stál pri zrode Zväzu invalidov v Humennom v roku 1988, ktorý sa v roku 1990 premenoval na Slovenský zväz telesne postihnutých. Zameriava sa na vytváranie vhodných pracovných, spoločenských a kultúrnych podmienok života telesne postihnutých občanov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Pozrite si autentické video z jednej z humenských ulíc. Na scéne diviaky.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie