Hokej

Bude sa v Humennom hrať 1. hokejová liga aj ďalšiu sezónu? Takto sa vyjadril primátor

Pred niekoľkými dňami skončila tohtosezónna púť MHK Humenné. A fanúšikov teraz zaujíma, či bude naše mesto kvôli známym okolnostiam prvoligové aj v novej sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Bude sa v Humennom hrať 1. hokejová liga aj ďalšiu sezónu? Takto sa vyjadril primátor
Zdroj: Dnes24.sk

Vo štvrťfinále play-off bolo MHK Humenné pre Dubnicu viac než vyrovnaným súperom a sériu prehralo tesne 2:3. Fanúšikovia sa však už teraz pýtajú na to, čo bude s hokejom v Humennom a či sa v novej sezóne berúc do úvahy známe okolnosti, bude hrať seniorská prvá hokejová liga.

Aj k tomu sa uplynulý týždeň vyjadril na tlačovke, ktorú uverejnil na sociálnej sieti, humenský primátor Miloš Meričko. Ten na úvod poznamenal, že na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva sa bude rozhodovať aj o podpore športu. Rozhodnutie poslancov však nebude podľa neho tým jediným faktorom, ktorý rozhodne o tom, či sa v Humennom bude hrať prvé liga.

„Bude to záležať aj od toho, či budeme mať licenciu na budúcu sezónu, pretože MHK nebude predpokladám pokračovať v budúcej sezóne,“ podotkol humenský primátor.

Doplnil, že sa rozprával aj s funkcionármi HC Košice, ktorí chcú pomôcť humenskému hokeju. „Boli by celkom radi, ak by sme pokračovali ako farma HC Košice, ale podmienka je, že tu bude prvá liga,“ uviedol Meričko, ktorý v súčasnosti vidí situáciu ohľadom Humenného a prvej hokejovej ligy fifty-fifty.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

…V Humennom sa cez víkend odohral finálový turnaj Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien. Pozrite si top momentky v pripojenej galérii.

OBRAZOM: V Humennom sa stretla slovenská volejbalová špička
10
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie