Basketbal

2. liga, 15. kolo: Domáci 1. BK Humenné hostil prvé mužstvo tabuľky, s ktorým prehral v prvej časti súťaže na jeho palubovke o 20 bodov. S favoritom chceli tentoraz odohrať vyrovnanejšiu partiu.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti 1. BK Humenné a ich zápas proti lídrovi: Predviedli najlepšiu obranu v sezóne, ale...

Zápas však začali trochu bojazlivo a skúsený súper sa ujal vedenia 5:0. Postupne hru vyrovnali a prvú štvrtinu vyhrali 14:7.

V druhej štvrtine sa už tradične nevyhli výpadku a prvé body zaznamenali až v šiestej minúte zásluhou trojky Kuska. Naopak, v obrane hrali domáci veľmi dobre a predvádzali asi najlepšiu obranu v sezóne, keď dokázali súpera udržať na 22 bodoch do polčasu a aj preto bolo skóre po dvoch štvrtinách 19:22.

Na začiatku tretej štvrtiny hostia ušli domácim na 19:27 a tento rozdiel si udržiavali až do konca tretej štvrtiny.

Posledná časť hry bola najbohatšia na body, no domácim sa stále nepodarilo stiahnuť náskok súpera a keďže ten bodoval aj po taktických fauloch domácich, zaslúžene si odniesol víťazstvo.

1.BK Humenné – UVL Košice 56 : 65 (14:7, 5:15, 12:19, 24:25)

Zostava a body 1.BK Humenné: Kusko 19, Ivanko 10, Babjak Martin 9, Lošak 8, Boršč 2 / Glasa 6, Babjak Michal 2, Sokyra, Kulik

Zdroj: 1.BK Humenné