Basketbal

Mrazivé podmienky v Prešove: Cieľom 1.BK Humenné rýchlo vyhrať a rýchlo odísť!

2. basketbalová liga, 14. kolo: Humenčania cestovali k poslednému tímu tabuľky BK Eilat Prešov s úmyslom získať prvé víťazstvo na cudzej palubovke. V nevykúrenej hale, kde sa teplota pohybovala na hranici regulárnosti, ich jediným cieľom bolo rýchlo vyhrať a rýchlo odísť!

Ilustračný obrázok k článku Mrazivé podmienky v Prešove: Cieľom 1.BK Humenné rýchlo vyhrať a rýchlo odísť!

BK Eilat Prešov – 1.BK Humenné 27 : 65 (9:21, 6:15, 6:13, 6:14)

Zostava a body Humenné: Kusko 16, Sokyra 14, Lošak 10, Boršč 8, Glasa 6 /Ivanko 4 , Babjak 4, Kulik 4, Petrik 1/.

Proti zónovej obrane si mohli Humenčania nacvičiť systém útoku a streľbu. Už v prvej štvrtine si získali aj po dvoch trojkových pokusoch Kuska a Lošaka 12-bodový náskok.

V ostatných štvrtinách už dovolili súperovi dať len po šesť bodov v každej z nich. Strelecky sa presadili všetci hráči, ktorí boli na súpiske Humenčanov, no najviac sa už tradične darilo Kuskovi, ktorý zaznamenal tri úspešné trojkové pokusy.

V najbližšom kole privíta 1.BK Humenné v sobotu 8.3. 2014 o 14:30 mužstvo UVL Košice.