Rôzne

Aktéri cestovného ruchu diskutovali o jeho rozvoji na Hornom Zemplíne: Predstavené boli aj vízie do budúcnosti

Na Domaši sa stretli desiatky aktérov cestovného ruchu. Uskutočnila sa tam konferencia pod taktovkou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš.

Ilustračný obrázok k článku Aktéri cestovného ruchu diskutovali o jeho rozvoji na Hornom Zemplíne: Predstavené boli aj vízie do budúcnosti
Zdroj: TASR

Aktéri cestovného ruchu diskutovali o jeho rozvoji na hornom Zemplíne. Na konferencii, ktorú na túto tému pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) v závere uplynulého týždňa na Domaši, sa zúčastnilo vyše 60 ľudí.

Ciele

Podľa Michaely Zdražilovej z OOCR HZ a HŠ bolo jej cieľom zapojiť podnikateľské subjekty, ale aj subjekty verejného a neziskového sektora do vzájomnej spolupráce v rámci rozvoja cestovného ruchu, či vytvárania nových a komplexných produktov v tejto oblasti.

Úlohou konferencie bolo tiež koordinovať existujúce individuálne aj spoločné rozvojové a marketingové aktivity. „Okrem odborných informácií boli na konferencii prezentované aj príklady dobrej praxe prostredníctvom subjektov, ktoré v tejto oblasti dosahujú viditeľné pozitívne výsledky,“ objasnila Zdražilová s tým, že v rámci prezentácií mali záujemcovia možnosť si vypočuť informácie napríklad z oblasti destinačného manažmentu, prírodného či vojnového turizmu, ale aj cykloturistiky.

Predstavené boli tiež konkrétne projekty a vízie do budúcnosti. „Veríme, že toto stretnutie prinesie viaceré partnerstvá, ktoré budú mať pozitívny vplyv na rozvoj turizmu v území horného Zemplína, ktoré má čo ponúknuť,“ doplnila Zdražilová.

Spájanie

Predseda predstavenstva OOCR HZ a HŠ Jaroslav Makatúra vyzdvihol dôležitosť organizácie, ktorú zastupuje. „Myslím si, že bolo veľmi správne, keď zákonom o podpore cestovného ruchu z roku 2010 vznikli tieto oblastné organizácie, pretože v našom regióne nebola inštitúcia, ktorá by spájala ľudí, samosprávu, podnikateľskú sféru a združenia v rámci tejto oblasti,“ skonštatoval a dodal, že pokroky v rozvoji cestovného ruchu sú v regióne viditeľné.

Podľa neho sa začína veľmi dobrá spolupráca medzi podnikateľskými subjektmi, samosprávou a združeniami, ale aj Prešovským samosprávnym krajom či Krajskou organizáciou cestovného ruchu.

„Konečne sa obnovuje rokmi zanedbaná činnosť,“ upozornil Makatúra s tým, že medzi priority všetkých oblastných organizácií cestovného ruchu patrí práve koordinovať činnosti v tejto oblasti a spájať aktérov cestovného ruchu. Cieľom je, aby sa jeho úroveň vyrovnávala krajinám, ktorým prináša dlhodobý úžitok.

Konferencia sa uskutočnila s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už túto archívnu fotogalériu? Pochádza z Domaše a je poskladaná z rôznych momentiek.

Domaša sa vie postarať o krásne zážitky: 10 fotodôkazov z obľúbeného letoviska
10
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie