Rôzne

Akcia pre deti na zimnom štadióne v Humennom: Hľadať sa budú nové hokejové talenty

Náborovú akciu na humenskom zimnom štadióne organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v spolupráci s HK Humenské levy.

Ilustračný obrázok k článku Akcia pre deti na zimnom štadióne v Humennom: Hľadať sa budú nové hokejové talenty
Zdroj: TASR

V nedeľu 3. novembra so začiatkom o 14:45 hod. sa na zimnom štadióne v Humennom uskutoční náborová akcia Deti na hokej. Projekt pokračuje už svojim štvrtým ročníkom až v 43 mestách po Slovensku. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Deťom podľa jej slov budú stačiť korčule, prilba, teplé oblečenie a zimné rukavice. V prípade, že nemajú korčule, bude možné si ich požičať v priestoroch zimného štadióna.

„V rámci podujatia budú pre deti vo veku 5–10 rokov pripravené rôzne súťaže. Za ich splnenie sú pripravené hokejové zošity, diplomy, spomienkové predmety, ale aj niečo pod zub. Najväčšou atrakciou pre najmenších bude určite maskot MS v ľadovom hokeji medveď Macejko“ priblížila Dochánová.

Projekt Deti na hokej je podľa jej slov už akousi každoročnou stálicou na humenskom zimnom štadióne. Cieľom projektu je vytvoriť u detí pozitívnu skúsenosť v súvislosti s hokejom, a najmä zvýšiť členskú základňu žiakov.

„SZĽH sa snaží aj takouto formou podporovať mládežnícky hokej. Pomoc spočíva aj v materiálnom dovybavení prípravkárov, napr. darovaním hokejových výstrojov,“ doplnila Dochánová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste? Areál Základnej školy Hrnčiarska po rekonštrukcii nástupnej plochy.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie